Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Borut Križarić (Čakovec), Marko Stolnik (Hrašćica), Mario Zebec (Cestica)

Gledatelja: 2000

Mladost: Srbljanović – Starčević, Kukec (od 76. Stanković), Maras, Ivančić (od 64. Kosanović) – Kozić, Vrbanić – Sabljić, Trupac, Pleić – Sučić (od 65. Šiprak)

Dinamo: Ježina – Boras (od 52. Soudani), Benković, Musa (od 65. Šunjić), Mamić – Pavičić, Šovšić – Cekici, Ćorić, Hodžić – Henriquez (od 78. Gojak)

Žuti kartoni: Ivančić (20.), Sučić (56.) / Pavičić (31.), Mamić (34.)

Strijelci: 1:0 Starčević (38.) / 1:1 Hodžić (62.), 1:2 Henriquez (70.), 1:3 Soudani (87.)

Dinamo je uz manje probleme, ali potpuno zasluženo u Ždralovima dobio Mladost i plasirao se u četvrtfinale Kupa! Modri su od početka dominirali i nizali prilike, ali sreća i sjajni vratar su u prvom dijelu čuvali Mladost koja je čak na odmor otišla s prednošću, no golovima Hodžića, Henriqueza i Soudanija u nastavku su stvari došle na svoje mjesto i Dinamo je prošao dalje.

Branitelji naslova osvajača Kupa došli su u Ždralove na noge lokalnom trećeligašu samo dva dana poslije derbi utakmice protiv Rijeke. Upravo je ta činjenica, kao i kvaliteta protivnika i ritam utakmica, itekako utjecala na sastav koji je trener Mamić doveo u Ždralove. Tako je među 18 igrača bilo dosta igrača druge momčadi, no bio je to itekako respektabilan sastav.

Sjajni vratar i sreća su u prvom dijelu čuvali Mladost koja je čak na odmor otišla s prednošću, no golovima Hodžića, Henriqueza Soudanija u nastavku su stvari došle na svoje mjesto i Dinamo je prošao dalje.

Uostalom, od samog početka su Modri točnije Žuti dominirali, igralo se na jedan gol i izgledalo je kao da je jedino pitanje: kada će Dinamo povesti? Dinamo je tako počeo s prilikama već u 6. minuti kada je Hodžićev udarac obranio odlično raspoloženi Srbljanović, a u nastavku akcije Cekici pogađa vratnicu.

Dinamo je nizao priliku za prilikom, prijetio je Pavičić udarcem koji također brani domaći vratar da bi u 17. minuti prvaci imali čistog zicera. Hodžić je prebacio obranu Mladosti, Ćorić i Henriquez su krenuli prema domaćem vrataru, naš mladi kapetan se nesebično odlučio za dodavanje, no to nije bio najbolji potez jer se vratio netko od domaćih i sjajna prilika je propala.

Cijelo vrijeme se igralo na polovici domaćina, a tek su rijetki bili izleti pred gol Modrih, no jedan takav u 38. minuti donio je golemo slavlje na stadionu. Mladost je izborila korner poslije kojega ubačaj dolazi do Starčevića koji nogom iz prve šalje loptu u mrežu za neočekivano vodstvo. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon samo par minuta igre u nastavku Modri su napravili prvu izmjenu kada je umjesto Borasa na teren utrčao Soudani.

Ta se izmjena pokazala odličnom u 62. minuti kada je Benković dao loptu u prostor Soudaniju koji ubacuje na drugu vratnicu gdje se Hodžić naklonio i glavom poslao loptu u mrežu. Dinamo je tada dodatno stisnuo, u igru je umjesto Muse ušao mladi Šunjić, igra se gotovo potpuno prebacila na polovicu Mladosti i bilo je jasno da domaćini ne mogu dugo izdržati.

Nakon mjeseci oporavka od neugodne ozljede i nakon što je prošloga vikenda upisao minute za drugu momčad u Ždralovima je utakmicu počeo Domagoj Pavičić.

U 70. minuti Dinamo dolazi do potpunog preokreta i zasluženog kao i očekivanog vodstva. Bila je to krasna akcija u kojoj je Pavičić ušao u kazneni prostor, dao do Ćorića koji ponovno nesebično u sredini daje do Henriqueza koji lako ulazi u prazan gol za vodstvo. S druge strane domaćini su rijetko prijetili i čak i prelazili centar, no Šiprak je u 78. minuti pobjegao obrani i pucao, ali Ježina je bio koncentriran.

U 80. minuti Dinamo je imao sjajnu priliku riješiti svaku moguću sumnju kada je Pavičić fantastično u zicera gurnuo Soudanija, no domaći vratar još jednom odlično brani. Bila je to tek najava onoga što se dogodilo u 87. minuti kada se Soudani upisao u strijelce. Hodžić je prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu gdje je najslađi dio posla pripao Soudaniju koji desnom nogom trese mrežu za konačnih 3:1.

Dinamo je tako uspješno odradio gostovanje u Ždralovima, prema planu dobio utakmicu i prošao dalje te se momčad već okreće prema petku i teškom prvenstvenom gostovanju u Splitu.