Suci: Ante Vučemilović, Tomislav Petrović, Miro Grgić, Dalibor Conjar

Dinamo: Zagorac - Matel, Lešković (od 53. Soldo), Schildenfeld, Pivarić - Gojak (od 59. Sammir), Pavičić - Soudani, Machado, Olmo - Hodžić (od 85. Henriquez)

Rijeka: Prskalo - Ristovski, Župarić, Elez, Vešović - Mišić, Bradarić - Bezjak, Andrijašević (od 60. Maleš), Gorgon - Gavranović

Žuti kartoni: Vešović, Elez, Hodžić, Andrijašević

Strijelci: 0:1 Gavranović (24.), 1:1 Olmo (37.), 1:2 Gavranović (46.), 1:3 Župarić (72.)

Dinamo u Varaždinu nažalost nije uspio obraniti Hrvatski kup koji je ove godine uz 3:1 pobjedu pripao Rijeci.

Trener Ivajlo Petev za posljednju utakmicu sezone nije na raspolaganju imao kompletiranu listu svih igrača zbog nekih ozljeda i izostanaka pa je tako sastav Dinama izgledao u finalu od prve minute izgledao: Na golu je bio Zagorac, stoperski par bili su Schildenfeld i Lešković, a na stranama Pivarić i Matel. U sredini su igrali Pavičić i Gojak, a ispred njih trojac Soudani, Machado i Olmo. Špica je bio Hodžić.

Atmosfera na stadionu bila je od prve minute prava navijačka, velik broj navijača Dinama i Rijeke došao je bodriti svoje klubove na neutralnom terenu, stadionu Varteks.

Modri su u Varaždinu s Rijekom odigrali svoje 20. finale Hrvatskog kupa u 26 sezona postojanja, a slavili su uz Rabuzinovo sunce (do Varaždina) 14. puta. Zadnji put Dinamo i Rijeka igrali su finale Kupa u sezoni 2013/14., kada su Riječani uz ukupnih 3:0 kroz dvije utakmice osvojili ovaj vrijedan trofej.

Krenule su obje ekipe motivirano u utakmicu, pokušavali su brzinski probiti i jedni i drugi do protivničkih golova u prvih par minuta, ali Rijeka je zatim preuzela kontrolu i nanizala nekoliko dobrih situacija. Već u četvrtoj minuti Vešović se sjurio po lijevoj strani sam prema kaznenom prostoru Dinama i ubacio nisku prema drugoj vratnici, ali Schildenfeld je na vrijeme to blokirao. U osmoj minuti zatresla se mreža Zagorca, ali sudac je označio da je Gavranović bio u zaleđu, a par minuta kasnije ponovno isti igrač Rijeke pokušava pucati na gol ''domaćina'', ali udarac s desne strane srećom odlazi pokraj gola.

U 24. minuti novi prodor razigranog Gavranovića i potez za veselje Riječana. Andrijašević je gurnuo za riječkog napadača koji je iz blizine matirao Zagorca i zatresao mrežu Dinama za 1:0. Prva konkretna prilika za Modre bila je u 31. minuti kada je Soudani iz kaznenog prostora Rijeke pokušao prebaciti Prskala, ali je na kraju loptu poslao pokraj lijeve vratnice.

Dinamovi strijelci u Kupu ove sezone:

5 - Hodžić

3 - Ćorić, Olmo

1 - Šitum, Henriquez, Perić, Morris

Imali su gosti prednost samo nekoliko minuta jer se ubrzo zatresla i mreža riječkog vratara. Matel je izveo slobodni udarac, lopta je pogodila Leškovića i odbila se do Olma koji zatim punom snagom trese mrežu Rijeke za 1:1.

Iako smo očekivali da će Dinamo u nastavku živnuti i preuzeti kontrolu na travnjaku, Rijeka je još jednom neugodno iznenadila zagrebačku momčad. U 46. minuti Mišić je ubacio iz kornera na drugu stativu gdje je Gavranović spretno glavom zabio za 2:1. Bilo je jasno da to nije željeni početak drugog poluvremena i da će Modrima biti dosta teško preokrenuti priču u svoju korist. U 59. minuti dobra prilika za modru momčad kada je Soudani na kraju jedne akcije pogodio prečku.

U 73. minuti Župarić je povećao prednost Rijeke i zapravo riješio pitanje pobjednika Kupa novim pogotkom. Nakon kornera došao je do lopte pred vratima Dinama i iz voleja zatresao mrežu Zagorca za 3:1. Dinamo do kraja nije uspio spasiti rezultat i nadoknaditi neke prilike propuštene u ranijoj fazi utakmice, a nakon sučeva zvižduka za kraj susreta Rijeka je uz pobjedu proslavila titulu pobjednika Hrvatskog kupa.

Nakon finala Kupa i završetka teške sezone bez osvojenih trofeja, Modri idu na odmor nakon kojeg će se vratiti svojim uobičajenim obvezama. Okupljanje sredinom lipnja, pripreme, početak MAXtv Prve lige pa kvalifikacije za UEFA Europa ligu... bit će puno zanimljivosti s početkom sezone 2016/17. kada će se Modri boriti za povratak trofeja na Maksimir, a sve novosti moći ćete, kao i obično, pratiti na svim online kanalima Dinama.