Modri bolji od Celtica: Odlična igra i lijepa pobjeda za kraj

Suci: Gediminas Mažeika, Vytautas Šimkus, Vytenis Kazlauskas, Dovydas Sužiedelis, 1. DPS: Nerijus Dunauskas, 2. DPS: Sergejus Slyva (svi Litva)

Gledatelja: 4054

Dinamo: Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel (od 11. Šimunović), Pivarić - Ademi, Brozović, Antolić - Soudani (od 82. Fernandes), Pjaca, Henriquez (od 65. Čop)

Celtic: Gordon - Matthews (od 56. Fisher), Ambrose, van Dijk, Izaguirre - Biton, Johansen - McGregor (od 63. Henderson), Commons,  Wakaso (od 76. Stokes) - Šćepović

Žuti kartoni: Šćepović (30.), Izaguirre (34.)

Strijelci: 1:0 Pjaca (14.), 2:2 Pjaca (39.), 3:2 Brozović (49.), 4:2 Pjaca (51.) / 1:1 Commons (23.), 1:2 Šćepović (30.), 4:3 Šćepović (82.)

Dinamo je u 6. kolu skupine D Europske lige odigrao odličnu utakmicu i upisao krasnu 4:3 pobjedu protiv Celtica! Modri su bili bolji cijelu utakmicu, nisu se predali niti kada su gosti okrenuli početno vodstvo Dinama i s(p)retno vodili 2:1 te su sjajnim ulaskom u nastavak utakmice došli do pobjede. Fantastični Marko Pjaca sa svoja pogotka bio je apsolutni junak večeri dok je vrlo lijep pogodak zabio i Marcelo Brozović.

Modri su najavili kako u posljednjoj europskoj utakmici žele pobjedu i to su pokazali na terenu od samog početka. Dinamo je krenuo ofenzivno, Modri su stajali dosta visoko i u prvih 20-ak minuta stvorili nekoliko prilika i zasluženo poveli.  Nakon početnog zagrijavanja Modri su u 10. minuti preko Soudanija zabili pogodak koji je, čini se, neopravdano poništen zbog zaleđa jer mu je loptu dodao igrač Celtica, a ne Henriquez.

Dinamo je tako uz odličnu igru i zasluženu pobjedu došao do šest bodova i na lijep način razveselio navijače i zaključio europsku sezonu.

Ipak, dobra igra nije mogla proći bez promjene na semaforu i u 14. minuti lopta je došla do Pjace na lijevoj strani kaznenog prostora, Marko je prima i lažnjakom vara Matthewsa te krasnim udarcem pogađa suprotni kut! Odličan pogodak za rano, ali zasluženo vodstvo Dinama. Modri su nastavili s dobrom igrom nakon vodstva, no u 23. minuti su primili nes(p)retan pogodak.

Dijk je pucao iz prekida, lopta u živom zidu pogađa igrača Celtica i odlazi visoko u zrak te dolazi do Commonsa koji je s(p)retno glavom šalje u mrežu. Nažalost, čini se kako su i ovoga puta suci krivo procijenili situaciju jer je lopta u živom zidu pogodila igrača u zeleno-bijelom dresu što bi značilo da je Commons bio u zaleđu odnosno da je pogodak neregularan. Primljeni pogodak je itekako utjecao na stanje na terenu, a prije nego su Modri uspjeli ponovno povezati svoju igru – Celtic je potpuno okrenuo utakmicu.

Bio je to zapravo vrlo sličan pogodak prvome. Ovoga puta je Commons sjajnim udarcem iz prekida pogodio prečku, a nakon odbijanca obrana Modrih opet nije najbolje reagirala, Dijk je glavom spušta do Šćepovića koji spretno reagira ispred gola i šalje loptu u mrežu. Nakon pola sata utakmice Celtic je tako na Maksimiru imao vodstvo, no Modri se nisu predali i do odmora su vratili stvari na početak; po prikazanom, mogli su i više.

Prvo je Henriquez u 36. minuti imao priliku poslije kornera da bi tri minute kasnije bilo 2:2. Antolić je prošao po strani i povratnom našao Pjacu, ovaj se lako riješio jednog čuvara i pucao, a lopta malo skreće, vara Gordona i završava u mreži; napokon malo sreće i za prvake Hrvatske. Do odlaska na odmor Modri su mogli i do potpunog preokreta nakon što je Pjaca u idealnoj situaciji našao Brozovića, no njegov pokušaj brani vratar Celtica.

Gdje su Modri stali uoči odmora – tamo su nastavili u drugom dijelu; dapače, još su ubrzali. Modri su odigrali fantastičnih desetak minuta, stvorili niz prilika i zabili dva pogotka. Prvu priliku stvorili su Modri u 47. minuti kada je Pinto ubacio s desne strane, Soudani pucao iz voleja, a Gordon fantastično rukom obranio! Samo minutu kasnije prijeti Ademi što opet brani golman gostiju, no u 50. minuti Dinamo je poveo.

Kapetan Antolić je opet prošao po strani, dao idealnu povratnu loptu za Brozovića koji preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora pogađa sami kut; krasna akcija naših veznjaka za potpuni preokret. Dinamo tu nije stao, par sekundi kasnije sjajnu priliku imao je Henriquez, a u 51. minuti Pjaca zabija fantastičan pogodak za hat-trick.

Slaven Belupo za kraj

Dinamo će zadnju utakmicu ove polusezone i općenito godine odigrati ove nedjelje kada od 15 sati ugošćuje Slaven Belupo. Radi se o utakmici 19. kola domaćeg prvenstva, a Dinamo je vodeća momčad lige i jedina neporažena te želi polusezonu završiti bez poraza.

Marko je povukao loptu, došao do 20-ak metara i silovitim udarcem pogodio kut! Krasan potez mladog igrača Dinama za prvi europski hat-trick! Naravno, Dinamo je nakon uraganskog početka nastavka malo usporio, smirio igru i čuvao zasluženu prednost. Nisu se Modri povukli, naprotiv, Dinamo je nastavio s prilikama dok su gosti uglavnom pokušavali iz prekida ili dalekometnim udarcima.

Trener Modrih je uskoro napravio i izmjene pa su u igru ušli Čop te nešto kasnije i Fernandes, no mijenjali su i gosti, u igru je ušao Stokes i donio pogodak za 4:3. "Desetka" Celtica je sjajno poslužila Izaguirrea koji se ubacio iza leđa obrane Dinama i ubacio u sredinu gdje utrčava Šćepović i šalje loptu u mrežu. Dinamo je do kraja prijetio preko slobodnog udarca Čopa dok su gosti nakon kornera pogodili čak i vratnicu.

Dinamo je tako pobjedom i sa šest bodova završio europsku sezonu. Sljedeću i posljednju utakmicu ove godine Dinamo igra u nedjelju kada na Maksimir dolazi Slaven Belupo.