Autor fotografije: Pixsell/Vjeran Žganec Rogulja

Glavni sudac: Igor Pajač, Jerko Crnčić, Davor Kožarec, Mario Zebec

Slaven Belupo (4-2-3-1): Marković - Purić, Musa, Jovičić, Melnjak - Katić, Burić - Barić, Christensen (od 78. Bogojević), Tadić (od 61. Arap) - Heber (od 72. Gregurina); trener Željko Kopić

Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Matel, Schildenfeld, Lešković, Stojanović - Pavičić (od 46. Gojak), Moro - Ćorić, Sammir (od 53. Guilherme), Soudani - Hodžić (od 46. Olmo); trener Ivajlo Petev

Žuti kartoni: Heber (63.)

Strijelci: 1:0 Heber (43.), 1:1 Moro (78.), 2:1 Bogojević (90.+2)

Dinamo je u 30. kolu MAXtv Prve lige odradio gostovanje kod Slaven Belupa u Koprivnici gdje je upisao neugodan poraz i ostao bez važnih bodova. Koprivničani su poveli u 43. minuti pogotkom Hebera, za izjednačenje je zabio Moro u 78. minuti susreta, a pobjednički je pogodak za 2:1 postigao Bogojević u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Nakon neugodnog i neočekivanog poraza od Hajduka na Maksimiru u prošlom kolu, momčad trenera Ivajla Peteva odmah je krenula s pripremama za preostale utakmice do kraja sezone jer matematički pitanje prvaka još uvijek nije riješeno. Ipak, pokazalo se da niti neke promjene u momčadi nisu dobra taktika za uzimanje bodova, s obzirom na to da je stigao drugi poraz u nizu.

Modri su protiv Slaven Belupa krenuli u standardnoj formaciji 4-2-3-1, s Livakovićem na golu od prve minute. Trener Petev napravio je neke promjene u odnosu na prošlu utakmicu pa su tako stoperski par bili Schildenfeld i Lešković, dok su na stranama igrali Matel i Stojanović. U sredini su krenuli mladi Moro i Pavičić, a ispred njih trojac Ćorić-Sammir-Soudani. Špica je bio Hodžić.

NEOČEKIVANO VODSTVO DOMAĆINA U PRVOM DIJELU

Imao je Dinamo priliku već na početku kada je Hodžić pucao na gol, ali njegov je prizemni pokušaj bio preslab pa je lopta otišla tek pokraj gola. Slaven Belupo nekoliko je puta u tim trenucima zaprijetio na vrata Livakovića. Kombinirali su Heber i Tadić, ali nije bilo udarca na gol.

S druge strane, pokušavali su u prvom dijelu Soudani, Ćorić i Hodžić raznim akcijama i poluprilikama, međutim nije bilo prave situacije za pogodak. I Matel je pokušao direktnim udarcem iz slobodnog udarca, ali loptu je silovito poslao preko gola. Iako su Modri tražili priliku i imali dvostruko veći posjed lopte u prvih 45 minuta, nisu to uspjeli iskoristiti i prvi doći u prednost.

U 43. minuti susreta domaćin je iskoristio trenutak kada je Dinamo izgubio loptu na sredini, Katić je dodao za Hebera koji je silovito pucao s nekih 20 metara, a Livaković nije uspio zaustaviti udarac koji završava u mreži. Modri su nakon vodstva domaćina pokušali zaprijetiti, ali bezuspješno. Prvo je Pavičić iskosa s 11 metara silovito pucao u vratara Markovića, da bi prije kraja prvog dijela Ćorić pucao iz kazenog prostora s lijeve strane, ali njegov pokušaj ostao je u bloku Hebera.

IZJEDNAČENJE PA NOVI POGODAK DOMAĆINA

Drugo poluvrijeme u Koprivnici donijelo je zanimljiviju igru od one iz prvog dijela pa smo tako gledali razigranije obje momčadi, posebno Modre. Kombinirali su Olmo, Soudani, Gojak, a izglednu je priliku imao i Guilherme koji je nakon jedne akcije na drugoj vratnici iz blizine pucao preko gola. Za domaćina je dobru priliku imao Tadić kada je pucao iskosa s desne strane, a lopta otišla malo pokraj Livakovićevih vrata.

U 78. minuti mlada nada Dinama Nikola Moro malo je smirio napetost Modrih kada se upisao na listu strijelaca u Koprivnici. Ćorić je izveo slobodan udarac iskosa s desne strane, pogodio desnu vratnicu, a zatim je Moro odbijenu s nekoliko metara pospremio u mrežu domaćina za 1:1.

Nešto kasnije Ćorić je ponovno precizno ubacio, ali pred Soudanijem se našao Musa koji je na vrijeme reagirao i otklonio opasnost. Do kraja susreta pokušavala je zagrebačka momčad doći do vodstva, međutim domaćin se jako dobro branio. Ne samo da se dobro branio, već je i tražio prostor za novi pogodak. U sudačkoj nadoknadi tako je stiglo još jedno neugodno iznenađenje za Modre. U kaznenom prostoru u dobroj se poziciji našao Bogojević koji je iz blizine s lijeve strane zabio za 2:1. Dinamo do sučeva zvižduka nije imao rješenje pa su igrači trenera Peteva nažalost i u ovom kolu ispustili sve bodove.

Iako ništa još nije riješeno, pred Modrima je, čini se, sve teži zadatak borbe za naslov prvaka. Idući je prvenstveni ispit pred njima u subotu, 29. travnja, na Maksimiru protiv Cibalije.