Hrvatski dragovoljac – Dinamo II 0:1

Miškić i Muhar junaci sigetske pobjede

Kakvih je to četrdesetak sekundi bilo! Iz „poraza u pobjedu“ za nepunu minutu. Dinamov vratar Dario Miškić bravuroznim je intervencijama „bekendirao“ suparničke projektile, a u sljedećem napadu Karlo Muhar zatresao mrežu na drugoj strani terena. Dinamo II u dopadljivoj je i zanimljivoj utakmici pobijedio momčad Hrvatskog dragovoljca 1:0 u dvoboju 31. kola Druge HNL.

Miškić je zablistao samo tri minute nakon što je – ušao s klupe. Maksimirski čuvar mreže Dinko Horkaš zbog ozljede je napustio travnjak u 69. minuti, a Miškić odmah potom, onako „za zagrijavanje“ amortizirao slobodan udarac domaćih s dvadesetak metara. No, u 75. se minuti prometnuo u – junaka utakmice. Unutar samo desetak sekundi uspio je "bekendirati" čak tri uzastopna projektila domaćih nogometaša. Prvo je s 15 metara snažno pucao Dario Vizinger, na odbijenu loptu natrčao kapetan Valentino Majstorović, a nakon nove Miškićeve intervencije loptu je zgrabio Kristijan Krajček, ali maksimirski je vratar bravuroznim refleksom uspio zaustaviti i taj udarac.

I tako „pripremio teren“ za – pobjedu. Već u sljedećem napadu zatresla se mreža na drugoj strani! Muhar se "prišuljao" suparničkom kaznenom prostoru i s 17 metara precizno pogodio donji desni kut.

Domaći su odmah potom jurnuli po izjednačenje što bi bio svojevrsnu „deja vu“: oba prethodna međusobna okršaja ovih suparnika završena su bez pobjednika, 1:1. I u objema su utakmicama „dragovoljci“ lovili izjednačenje.

Obrana crnih na iskušenjima je bila i na zatvaranju prvog i otvaranju drugoga dijela. Davor Lovren i Marijan Čabraja „plesali“ su na lijevoj strani terena i efektnim dvostrukim proigravanjem uspjeli iz težišta izbaciti trojicu oštrih domaćih braniča! Lovren je u nastavku akcije ubacio u sredinu, a Mario Ćuže u skoku glavom loptu poslao tik uz vratnicu.

Na samome startu drugoga poluvremena Neven Đurasek snažno je pucao s 25 metara pod samu prečku, a vratar Zlatko Šolčić paradom ipak uspio vršcima prstiju skrenuti je preko prečke. Pamtimo i Lovrenov pokušaj s 20 metara još u 18. minuti kad je lopta proletjela malo pored desne stative.

I domaći su znali „uznemiriti“ Dinamovu obranu. Đurasek je u 20. minuti tražio prekršaj na svojoj polovici terena, sudac Matej Horvat nije prekidao igru što je iskoristio Majstorović, protrčao desnim krilom, ubacio pred Dinamova vrata, a Horkaš u zadnji čas zgrabio loptu ispred natrčalog Vice Kendeša. Nedugo potom Krajček je utrčao u kazneni prostor po desnoj strani, zavrnuo u sredinu, Kendeš sa desetak metara pucao iz prve, volejem, a maksimirski branič Filip Uremović pravodobno ušao u blok.

U sljedećem, predzadnjem kolu, nogometaši Dinama II će 21. svibnja u 17:30 sati na svom travnjaku dočekati momčad Zagreba.