Solin – Dinamo II 1:1

Kim osigurao bod, Solin i dalje bez pobjede protiv Dinama II

Autor fotografije: Pixsell

Korejska „osica“ Kim uletjela je u suparnički peterac i – „ubola“ bod. Maksimirski krilni napadač, Kim Gyu Hyeong, u 86. se minuti spretno zavukao između dvojice suparničkih stopera pa sa sedam metara pogodio mrežu i plavima osigurao bod za konačnih 1:1 u gostima protiv Solina u okršaju 8. kola Druge HNL.

Samo su, dakle, četiri minuute dijelile Solinjane od njihove prve pojede protiv Dinama II. Štoviše, pune su dvije godine zaokružili otkako su uopće dohvatili i bod. U kolovozu 2016., na ovom istom igralištu pokraj Jadra, Solin i Dinamo II također su, u njihovu prvom međusobnom službenom ogledu, odigrali 1:1 nakon čega je uslijedio „marširajući“ niz maksimirskih nogometaša: čak pet uzastopnih pobjeda.

Ove je subote, međutim, Solin vodio do završnih minuta, a mrežu je načeo Josip Bauk udarcem glavom sa sedam metara nakon što je Duje Ninčević zavrnuo iz kornera. Samo dvije minute kasnije Dinamov je vratar Dinko Horkaš vješto izbio loptu nakon snažnoga udarca Marija Ćurića sa 15 metara.

No, premijernu pobjedu Solinjana u okršajima protiv Dinama II spriječio je Kim tako što je između suparničkih braniča spretno dočekao dugu loptu i sa sedam metara svladao vratara Ivana Jelića.

Imali su domaći priliku još na otvaranju utakmice kad je Ivan Mastelić, nakon ubačaja Marina Jurića s lijeve strane, gađao glavom, a lopta uzdrmala stativu. Nešto kasnije bilo je „vatre“ i pred solinskim golom kad je Endri Çekiçi iz slobodnoga udarca zavrnuo loptu u sredinu, a Leon Šipoš glavom poslao loptu malo pored vrata. Vratar Jelić u 29. je minuti uspio primiriti loptu nakon snažnoga udarca Matije Fintića.

Maksimirski trener Igor Jovićević u udarni je sastav ovom prilikom ubacio i Dominika Rešetara, darovitoga ngometaša koji je još prošle sezone u dresu zaprešićkoga Intera upisao i svoje premijerne minute u Prvoj HNL. Rešetar je član maksimirske juniorske momčadi, a ovo mu je bila premijera u sastavu Dinama II.

Plavi se nakon solinskoga boda nalaze na četvrtom mjestu na ljestvici. Na vrhu su sa po 15 bodova Šibenik, Osijek II i Varaždin, dok maksimirska družina ima dva boda manje. U sljedećem kolu, 21. listopada, Dinamo II na svom terenu čeka drugoplasiranu momčad prvenstva, Osijek II.