Komentar

Hrvatska neočekivano poražena u prvoj provjeri uoči SP-a

Autor fotografije: Sanjin Strukic/PIXSELL

Peru je slavio 2:0 u utakmici koja je odigrana u Miamiju. Daleko od toga da su Južnoamerikanci slaba ekipa, ali Hrvatska je nastupila u najjačem sastavu i imala je status papirnatog favorita.

Ključni dijelovi utakmice početak su prvog, ali i drugog poluvremena kada smo primali golove i onda se neuspješno pokušavali vratiti.

Sve je krenulo krivo kada je Strinić jeftino poklonio jednu loptu na dvadesetak metara od našeg gola, a Peruanci su uz puno sreće i odbijenu loptu poveli.

Ostatak poluvremena protekao je u našoj dominaciji, ali bez izrazitih prilika. Početkom nastavka primamo još jedan pogodak nakon lijepe akcije Perua. No, iako su nas izigrali opet su imali sreće s odbijenom loptom koju je pokupio njihov igrač.

Do kraja Hrvatska je imala dvije dobre situacije preko vrlo dobrog Kramarića, ali rezultat se nije mijenjao.

Bio je ovo poraz koji poziva na oprez i još jednom potvrđuje da nam ne leže južnoameričke ekipe. Ako treba tražiti pozitivnu stranu, to je onda da je ovo poziv na buđenje i dobra škola da se naši previše ne umisle.

I dalje je očito da imamo problema na nekim pozicijama, pa je tako Strinić ponovno bio nesiguran i tu je možda vrijeme za neko drugo rješenje. Mandžukić na krilu ne može doći do izražaja, a Kalinić kao da je izgubio ubojitost koju je imao donedavno. S druge strane Kramarić je bio sjajan i zaslužuje više minuta.

Sve se to da ispeglati rotacijama formacije i davanjem šanse igračima iz drugog plana kao Pjaca i Kovačić, a kako će Dalić reagirati pokazati će već skora utakmica sa Meksikom.

Treba pohvaliti organizaciju utakmice u Miamiju, travnjak i općenito dekor koji je bio na top razini. U sve to dobro su se uklopili naši novi tamni dresovi, stoga je šteta da rezultat nije bio bolji.

Prilika za popravak dojma slijedi u dvoboju s Meksikom, 27. ožujka u Dallasu.