Autor fotografije: Pixsell/Miranda Cikotić

Suci: Igor Križarić, Borut Križarić, Dalibor Conjar, Marko Matoc

Split: Duka - Jurendić (od 77. Baturina), Maglica, Mikulić, Jakić - Vidović, Boljat (od 62. Vuković) - Aliyu, Perković, Grubišić - Ugrina (od 66. Jovanović)

Dinamo: Livaković - Stojanović, Lešković, Sigali, Pivarić - Moro, Antolić - Guilherme (od 88. Machado), Gojak (od 82. Pavičić), Olmo - Hodžić (od 75. Henriquez)

Žuti kartoni: Antolić, Perković, Lešković, Jakić, Pivarić, Stojanović

Strijelci: 0:1 Hodžić (55.)

Nakon 3:0 pobjede protiv Intera u Zaprešiću, Dinamo je i u 33. kolu MAXtv Prve lige slavio. Modri su gostovali u Parku mladeži kod RNK Split gdje su pogotkom Hodžića u drugom poluvremenu stigli do sva tri boda.

Trener Ivajlo Petev najavio je na konferenciji za medije pohod na sva tri boda, a početni je sastav izgledao ovako: Livaković na golu, u zadnjoj liniji na bokovima Stojanović i Pivarić te stoperski par Sigali i Lešković. U sredini su krenuli Moro i Antolić, a ispred njih trojac Guilherme, Gojak i Olmo. Špica je u Parku mladeži bio Hodžić.

Na travnjak se nakon nekoliko mjeseci stanke vratio Leonardo Sigali koji je protiv Splita krenuo od prve minute. Podsjetimo, stoper Dinama pretrpio je tešku ozljedu koljena u susretu sa Slaven Belupom, u veljači ove godine.

Krenuo je domaćin solidno u utakmicu što se pokazalo u petoj minuti kada je kombinacija Ugrine i Boljata otišla srećom tek pokraj vrata Dinama. Nije to stanje na terenu ipak dugo potrajalo jer su Modri ubrzo preuzeli kontrolu i počeli stvarati pritisak. U 12. minuti Olmo je bio u dobroj poziciji na 5-6 metara od gola, ali nakon gužve s domaćim igračem nije uspio pucati. Pokušao je nakon toga Gojak iz velike udaljenosti, nažalost preko gola Splita. Nanizao je mladi Dani Olmo kasnije još nekoliko dobrih šansi, a izgledna je prilika bila ona kada je s nekih 14 metara loptu poslao malo pokraj lijeve vratnice. Nešto kasnije Pivarić je pokušao direktnim udarcem iz slobodnog udarca s nekih 25 metara, ali lopta je ostala u bloku.

U 38. minuti najbolja prilika u prvom dijelu - odlična kombinacija raspoloženih Olma i Gojaka na kraju koje Amer šalje loptu u istrčalog vratara Duku. Pokušao je kasnije i Guilherme čiji udarac odlazi pokraj gola. Dominirali su Modri i imali veći posjed lopte, ali mreža Splita nije se zatresla u prvom dijelu.

Utakmica sa Splitom bila je 50. natjecateljska utakmica za Dinamo ove sezone. Modri su upisali 33 pobjede, sedam remija i 10 poraza s gol razlikom 85:42.

U nastavku susreta, točnije u 51. minuti sjajna prilika za domaćina - Mikulić je iz slobodnog udarca silovito pogodio vratnicu, lopta se vratila do gužve u kaznenom prostoru, a pokušaj nekoga od domaćih igrača na kraju brani Livaković. Split nije iskoristio priliku za pogodak iz slobodnjaka, a nekoliko minuta kasnije napokon se zatresla mreža Tomislava Duke. Guilherme je malo s desne strane precizno pronašao Hodžića koji je iz blizine matirao nemoćnog vratara Splita i zabio za 1:0. U 72. minuti susreta upravo je i Guilherme bio u prilici za pogodak kada je silovito s lijeve strane pogodio stativu. Do kraja susreta nije bilo izglednijih prilika, momčad trenera Peteva kontrolirala je igru te se uz 1:0 pobjedu vraća u Zagreb.

Nakon utakmice u Splitu Dinamo se okreće idućoj prvenstvenoj utakmici, s Istrom 1961, koja je na rasporedu već u srijedu, 17.5., s početkom u 18 sati na Maksimiru.