Autor fotografije: Pixsell/Jurica Galoić

Glavni sudac: Marko Matoc, Jerko Crnčić, Nikola Kečkiš, Jurica Mihalj

Lokomotiva: Šemper - Karačić, Kolinger, Soldo, Musa - Burić (od 63. Hujber), Capan - Doležal, Majer (od 78. Jakič), Ivanušec - Babić(od 88. Antunović)

Dinamo: Livaković - Stojanović (od 84. Matel), Sigali, Rrahmani, Sosa - Doumbia - Soudani (od 78. Henriquez), Antolić, Moro, Olmo - Hodžić (od 58. Fernandes)

Žuti kartoni: Majer

Strijelci: 0:1 Soudani (30.), 0:2 Soudani (60.), 0:3 Soudani (71.)

Dinamo je u 7. kolu Hrvatski Telekom Prve lige gostovao kod Lokomotive u Kranjčevićevoj, a Modri su upisali zasluženu 3:0 pobjedu. Hat-trick postigao je Hilal Soudani.

Momčad trenera Cvitanovića krenula je u sljedećem sastavu: Livaković na golu, stoperi Sigali i Rrahmani, na bokovima Stojanović i Sosa. Ispred njih Doumbia, a ispred njega četvortka Soudani, Antolić, Moro i Olmo. Na mjestu špice igrao je Hodžić.

Već u sedmoj minuti imao je Dinamo priliku kada je Hodžić krenuo u kazneni prostor, prošao Šempera, ali njegov pokušaj zaustavio je Kolinger. I Lokomotiva je ubrzo imala priliku kada je s desne strane ubacio Karačić, a Capan loše zahvatio loptu pred golom Dinama. Nešto kasnije pucao je glavom Doležal, ali loptu je poslao pokraj gola. S druge strane, Soudani je pokušao s nekih 7-8 metara ugroziti domaćina, ali Musa je blokirao. Nakon pola sata igre stiglo je prvo veselje modre klupe. Sosa je u 30. minuti kroz sredinu proigrao Soudanija koji je s ruba kaznenog prostora sjajno zatresao mrežu za 1:0. Do kraja prvog dijela nije bilo više ozbiljnijih prilika.

U drugom poluvremenu imao je Alžirac novu dobru priliku. Moro je poslao dugu do Soudanija koji je ušao u kazneni prostor pa zatim malo iskosa s lijeve strane s nekih sedam metara pucao ravno u Šempera. Raspoloženi napadač Dinama i u 60. minuti zatresao je mrežu Lokomotive. Kapetan Antolić je izveo slobodan udarac, loptu poslao u gužvu gdje je na kraju Kolinger spustio loptu do Soudanija koji s 3-4 metra zabija za 2:0.

71. minuta donijela je novo veselje Modrih i napadača Dinama koji se okrunio hat-trickom u Kranjčevićevoj. Olmo je dubinskom pronašao Soudanija koji je lobao Šempera za 3:0.  Mladi Španjolac imao je i nešto kasnije dobar potez kada je ubacio s lijeve strane precizno pred gol gdje je Soudani krenuo na loptu, ali je Šemper bio brži i zaustavio pokušaj.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, a Dinamo je nadigrao Lokomotivu i zasluženo stigao do nove pobjede i tri boda.