Fiolić i Rrahmani za vrijedna tri boda

Autor fotografije: Sanjin Strukic/PIXSELL

GNK DINAMO - NK SLAVEN BELUPO 2:0 (1:0)

Hrvatski Telekom Prva Liga, 6. kolo. Stadion Maksimir, 20.8.2017.

Glavni sudac: Igor Pajač (Zelina). Pomoćnici: Jerko Crnčić, Davor Kožarec, Marko Matoc.

Gledatelja: 2.237

GNK Dinamo (4-1-4-1): Zagorac - Matel (od 52. Stojanović), Sigali, Rrahmani, Sosa - Doumbia - Fiolić (od 67. Pavičić), Gojak, Olmo, Fernandes - Henriquez (od. 84. Hodžić). Trener: Mario Cvitanović.

Slaven Belupo (3-4-2-1): Marković - Šarlija, Musa, Katić - Purić, Vidović, Telushi (od 55. Bistrović), Vrljičak (od 62. Bogojević) - Ivanovski, Pejić (od 72. Kendeš), Trebotić. Trener: Željko Kopić.

Žuti kartoni: Ivanovski (34.)

Strijelci: 1:0 - Fiolić (20.), 2:0 - Rrahmani (66.)

Dinamo je nastavio pozitivnu seriju rezultata te zadržao prednost na čelu Hrvatski Telekom Prve lige. U 6. kolu Modri su uz 2:0 svladali momčad Slaven Belupa. Trener Mario Cvitanović odlučio je odmoriti nekolicinu igrača u odnosu na utakmicu protiv Skenderbeua. Tako je od prve minute na vratima stajao Zagorac, u obrani su zaigrali Matel, Rrahmani i Sosa, a u prvu postavu vratio se Olmo kao i junak protiv Skenderbeua, Angelo Henriquez

Prvu prigodu na utakmici stvorili su gosti u 12. minuti susreta kad je Trebotićev udarac efektno obranio Danijel Zagorac. Osam minuta kasnije Plavi su uspjeli slomiti otpor gostiju iz Koprivnice. Naime, Ivan Fiolić odlučio se za udarac iskosa s ruba kaznenog prostora te precizno poslao loptu u mrežu za zasluženo slavlje. Redali su Plavi prilike, igrali u 4-1-4-1 formaciji, dominirali i imali kontrolu nad utakmicom. Pred kraj poluvremena nakon centaršuta Matela i udarca glavom Sigali je pogodio desnu vratnicu gola vratara Markovića.

U nastavak je Dinamo krenuo istim intenzitetom i dominantnim gardom. Već u 49. minuti Henriquez je kreirao vrlo izglednu priliku, pucao je s ruba kaznenog prostora ali lopta je prohujala tik uz desnu vratnicu. Igrala se 54. minuta kad se nakon jednog duela ozlijedio Matel umjesto kojeg je ušao Stojanović

Amir Rrahmani povećao je vodstvo Dinama u 66. minuti. Nakon slobodnog udarca Fiolića, u šesnaestercu je loptu glavom u gol poslao reprezentativni stoper Kosova za svoj prvijenac u dresu Dinama.

Nakon ovog slavlja Dinamo je zadržao prvo mjesto na ljestvici sa 16 osvojenih bodova. Već u četvrtak, 24. kolovoza Plavi igraju u Albaniji protiv Skenderbeua za ulazak u grupnu fazu UEFA Europa Lige, a zatim u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive.