Autor fotografije: Igor Kralj/PIXSELL

GNK DINAMO - NK LOKOMOTIVA 2:0 (1:0)

Hrvatski Telekom Prva liga, 16. kolo

Stadion Maksimir, 19.11.2017.

Glavni sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Goran Perica, Alen Jakšić. Četvrti sudac: Tomislav Bionda.

Gledatelja: 2.106

GNK Dinamo (4-1-4-1): Livaković - Stojanović, Sigali, Benković, Sosa (od 46. Lecjaks) - Ademi - Fiolić (od 70. Moro), Gojak, Antolić, Olmo (od 90+1. Rrahmani) - Henriquez. Trener: Mario Cvitanović.

NK Lokomotiva (4-2-3-1): Šemper - Karačić (od 43. Soldo), Kolinger, Majstorović, Oluić - Capan, Chago (od 65. Antunović) - Barić (od 59. Doležal), Majer, Ivanušec - Krstanović. Trener: Mario Tokić.

Žuti kartoni: Fiolić (22.), Kolinger (73.)

Crveni karton: Kolinger (80.)

Strijelci: 1:0 - Fiolić (18.), 2:0 - Lecjaks (90.)

Dinamo je nastavio seriju pozitivnih rezultata od početka ove sezone te je u 16. kolu Hrvatski Telekom Prve lige svladao Lokomotivu s 2:0. Iako krajnji rezultat to ne sugerira, Dinamo je pokazao dojmljivu igru s puno borbenosti, želje i kombinacije.

Prvu priliku na susretu kreirali su Ademi i Olmo. Igrala se 7. minuta kad je Olmov udarac iskosa s ruba kaznenog prostora završio s vanjskog dijela mreže. Nakon 15 minuta susreta Stojanović je s desne strane prizemno centrirao i pronašao Henriqueza na prvoj vratnici, ali njegov udarac dolazi preko gola.

Minuta šutnje za žrtvu Vukovara

Prije samog početka utakmice minutom šutnje odana je počast gradu heroju. Dinamo je još jednom obilježio sjećanje na sve sudionike obrane herojskog grada, na sve poginule i nestale. Kapetani momčadi pionira, kadeta i juniora Dinama zapalili su svijeće na spomeniku navijačima Dinama poginulim u Domovinskom ratu u znak sjećanja na žrtvu Vukovara, dok će igrači i stručni stožer prve momčadi zapalili 26 plavih svijeća duž Ulice grada Vukovara kao znak odavanja počasti gradu heroju.

Plavi su lijepo kombinirali, vidjela se odlučnost i tražila okomitost protiv kompaktnog defenzivnog bloka Lokomotive. U potpunosti su Modri zagospodarili terenom, te visokim presingom i brzim protokom lopte stigli do vodstva. Igrala se 18. minuta kad je Sosa lijepo prošao po lijevoj strani i prizemno centrirao u peterac gdje je Ivan Fiolić poslao loptu u mrežu za zasluženo vodstvo.

Do kraja poluvremena Dinamo je nastavio prijetiti preko Olma, Henriqueza i Gojaka, dok su gosti iz Kajzerice najveću priliku imali u 37. minuti kad je Majer proigrao Chaga koji je ostao sam pred Livakovićem, ali vratar Dinama sjajnom reakcijom spašava svoje vrata.

U nastavku je trener Cvitanović bio primoran zamijeniti lijevog beka Sosu, umjesto njega ušao je Jan Lecjaks. Plavi su već u prvoj minuti kreirali priliku iz koje je Fiolić opasno zaprijetio, ali Šemper je bio na mjestu. Dvije minute kasnije Lokomotiva je propustila svoju najbolju priliku. Majer je uposlio Ivanušeca u prostor, ali njegov udarac u sam desni kut gola u posljednji trenutak sjajno je obranio Livaković.

Do kraja susreta Plavi su nastavili prijetiti, tražiti put do drugog pogotka, kompaktna obrana gostiju izdržala se sve opasne nalete i udarce Ademija, Olma i Henriqueza. Sve do 90. minute, brze akcije Dinama asistencije Olma i prvijenca Jana Lecjaksa u dresu Dinama! Novom pobjedom Plavi su povećali prednost za prvim pratiteljem na visokih 12 bodova. Već idućeg vikenda Dinamo gostuje u Kranjčevićevoj kod posljednjeplasiranog Rudeša, a zatim 29. studenog dočekuju NK Istra 1961 u četvrtfinalu Kupa.