Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Goran Loparac (Sladojevci), Jurica Mihalj (Velika Mlaka)

Osijek: Mikulić - Matas, Lukić, Maslać, Arsenić - Šorša, Kurtović (od 63. Čuljak), Radotić, Lesjak - Mandić (od 57. Aganspahić), Špoljarić (od 69. Ugarković)

Dinamo: Eduardo - Matel, Benković, Šimunović, Barišić (od 72. Goncalo) - Ademi, Machado - Soudani, Rog (od 46. Fernandes), Pjaca - Henriquez

Žuti kartoni: Kurtović (32.), Maslać (58.), Matas (60.) / Ademi (51.), Matel (81.), Fernandes (83.)

Strijelci: 1:0 Radotić (11.) / 1:1 Soudani (15.)

Dinamo je pred nešto manje od pet tisuća gledatelja u Osijeku i u trećoj utakmici sezone odigrao 1:1. Modri su bili bolja momčad, dominirali i pogodili čak tri vratnice, no jedini udarac koji je završio u mreži bio je onaj Soudanija već u 15. minuti. Nakon toga Dinamo je stvorio niz prilika, ali nije bilo golova.

Modri su u Osijek došli prekinuti "seriju", ako se to može tako nazvati, od dva remija na početku sezone. Trener Dinama Zoran Mamić najavio je i napravio nekoliko izmjena pa je tako igrala skoro cijela nova obrana uz debije Filipa Benkovića i Borne Barišića. U uobičajenoj 4-2-3-1 formaciji s Rogom kao polušpicom Modri odnosno Žuti su dobro i živo krenuli u susret, no i treću utakmicu zaredom rano primili pogodak.

Teško vrijeme

Teško je uopće riječima opisati koliko je bilo vruće u Gradskom vrtu za vrijeme utakmice. Kažu domaći da je danas jedan od najtoplijih dana u godini, a temperatura je tijekom cijele utakmice bila "debelo" preko 30 Celzijusa, a zraka, možemo to tako reći, nije bilo.

Nakon laganog pritiska Modrih Osijek je u 11. minuti prvi puta ozbiljnije prešao centar, Šorša je probio po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i povratnom poslužio Radotića na vrhu kaznenog prostora koji puca po podu, a udarac prolazi kroz Eduarda i završava u mreži. Rani pogodak kao da je prvacima bio dodatni motiv jer su sljedećih par minuta evidentno ubacili u brzinu više, nizali prilike i gađali vratnice prije nego je zasluženo stiglo izjednačenje.

Tako je prvo u 14. minuti Pjaca sve sam napravio i iz teške situacije pogodio prvu vratnicu da bi samo par sekundi kasnije Soudani pogodio drugu. Vidjelo se da domaćini ne mogu parirati i u 15. minuti na semaforu je bilo 1:1. Nova gužva u kaznenom prostoru u kojoj se  Henriquez pokušao izboriti za udarac, na kraju lopta dolazi do Soudanija koji iz blizine odmah vraća stvari na početak.

Modri su nastavili stiskati, Soudani je nešto kasnije pucao s ruba kaznenog prostora što Mikulić brani. Nakon pola sata igre još jednom je udarac okušao Pjaca da bi najbolju priliku za vodstvo Modri propustili u 42. minuti. Tada je Henriquez odlično prošao, u sredini tražio Roga koji je imao igrača na leđima i nije uspio pucati na željeni način tako da su na kraju Modri tek dobili novi korner.

Dinamo je u nastavak utakmice ušao s Fernandesom umjesto Roga što je značilo da se Pjaca pomaknuo u sredinu. Kao i u prvom dijelu, Dinamo je od samog početka dominirao i imao priliku već nakon dvije minute kada je Pjaca pucao iskosa, no Mikulić odbio u korner. Modri su stiskali, Osijek se sve više povlačio, a u 58. minuti su domaćini imali dosta sreće kada je siloviti udarac Fernandesa na nekoliko metara od gola pogodio – Soudanija.

Dva debitanta

Od prve minute u Gradskom vrtu u zadnjoj liniji su na lijevom beku igrali Borna Barišić dok je stoper bio Filip Benković. Borna je tako pred "svojom publikom" u Osijeku upisao prve minute u dresu Dinama dok je mladi i talentirani stoper Benković u debiju za prvu momčad potvrdio golemi potencijal.

Modri su prijetili iz prekida pa je tako Benković u 71. minuti visoko skočio i pucao glavom nakon kornera Machada, ali njegov udarac odlazi preko gola. Par minuta kasnije Dinamo je imao još bolju šansu kad Machado nije ubacio iz prekida, uigrano se išlo na Pjacu koji puca iz blizine, ali Mikulić opet brani.

U 80. minuti, pak, je Ademi odlično pucao s ruba kaznenog prostora i kada se činilo da će lopta sigurno završiti u mreži – prošla je tik uz vratnicu. Minutu prije kraja Henriquez se odlično bacio i glavom gađao drugi kut, no lopta i treći puta danas završava u stativi. Nažalost, kada niti to nije ušlo u gol postalo je jasno kako unatoč silnoj dominaciji i brojnim prilikama Modri iz Gradskog vrta neće odnijeti sva tri boda. Dapače, napad prije Henriquezove stative Aganspahić je odlično pucao s 10-11 metara, a Eduardo obranio njegov udarac.

Naravno, ono što je svakako dobro jest da je Dinamo u Osijeku odigrao najbolju utakmicu ove sezone, Modri su dominirali i stvarali prilike, ali kvalitetni i borbeni domaćini su obranili bod. Sljedeća utakmica igra se već u srijedu kada Dinamo u uzvratnoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka gostuje u Luksemburgu.