Novigrad – Dinamo II 1:1

Domaći uhvatili bod u samoj završnici

Prošlo je tek nešto više od mjesec dana, a isti su se suparnici susreli na istom travnjaku, i to uz posve identičan konačan rezultat, ali i – identičan razvoj događaja na terenu. Nogometaši Novigrada i Dinama II u subotnjem su dvoboju 28. kola Druge HNL odigrali 1:1, baš kao što je to bio slučaj i prošloga mjeseca kad su, također na novigradskom stadionu Laco, dohvatili po bod uz istovjetnih 1:1. I tada je, baš kao i ove subote, povela momčad trenera Igora Jovićevića pogotkom u drugom poluvremenu, ali s „manjom razlikom“ što su domaći tada izjednačili pet minuta prije kraja, a sada – tri minute prije kraja.

Zagrepčani i s ovim bodom drže vrh ljestvice gdje drugoplasiranoj Gorici bježe šest bodova. Velikogoričani će, doduše, svoju utakmicu 28. kola odigrati u nedjelju kad gostuju kod Hajduka II.

Plavi su ove subote zaigrali bez kartoniranih Endrija Çekiçija i Dominika Perkovića, ali radosna je vijest što je od prve minute napokon zaigrao povratnik Marko Stolnik. Maksimirski se stoper oporavio od ozljede, travnjak je „iskušao“ još u prošlom kolu kad je u pobjedi protiv Kustošije uskočio osam minuta prije kraja. Ove je subote osvanuo u startnoj postavi...

Dvoboji Novigrada i Dinama II čvrsti su i neizvjesni bili i prošle baš kao i ove sezone. Štoviše, nijedna momčad u dosadašnjih šest međusobnih okršaja u Drugoj HNL nije uspjela postići više od jednoga gola na utakmici. Plavi su lani pobijedili u gostima s 1:0, potom je Novigrad uzvratio istovjetnom pobjedom u Maksimiru, da bi u novom okršaju na Hitrec-Kacianu domaći pobijedili također s 1:0. U aktualnoj je sezoni momčad trenera Jovićevića nastavila niz slavivši s 1:0 nakon čega su uslijedila dva uzastopna remija, 1:1, u Zagrebu i Novigradu.

Zagrepčani su ovaj put poveli u 76. minuti kad je Karlo Muhar dugom loptom sa svoje polovice terena proigrao Ivana Božića, koji je sa 25 metara vješto lobao suparničkoga vratara. Izjednačio je Ivan Bubalo u završnici dvoboja. Iskusni novigradski kapetan Manuel Pamić proslijedio mu je loptu na lijevu stranu, Bubalo je uspio gurnuti ispod vratara Dinka Horkaša i sa 15 metara pogoditi mrežu.

Sam je Horkaš prethodno vješto zaustavio nekoliko naleta domaćih pa tako i snažne udarce Edija Baše i Brune Bogojevića. Domaći su još na otvaranju priredili obećavajuću akciju kad je Zaine Kareem Pierre proigrao Pamića, a on vješto iz prve ubacio pred vrata gdje je Zdravko Simonović u padu poslao loptu uza samu stativu.

No, i domaći je vratar Luka Nemec znao biti na „vjetrometini“. Tako je još u prvom dijelu padom u noge Mariju Ćuži spriječio pogodak da bi nešto kasnije, u 26. minuti, paradom iščupao loptu iz kuta nakon snažnog slobodnog udarca Marijana Čabraje. U drugom je dijelu Muhar asistirao Ćuži koji je s desetak metara glavom pucao preko gola. Lisakovič se u 56. minuti sjurio kroz suparničku obranu i osvanuo sam pred Nemecom, ali pritom je otišao suviše ukoso pa je domaći branič Bruno Pralas uklizavanjem uspio skrenuti loptu koju je potom prigrlio i Nemec. Sam je Pralas nešto kasnije zaustavio i novi Božićev nalet...