Autor fotografije: Davor Javorovic/PIXSELL

NK OSIJEK - GNK DINAMO 2:4 (0:2)

Hrvatski Telekom Prva liga, 21. kolo

Gradski vrt, Osijek, 10.2.2018.

Glavni sudac: Igor Pajač (Zelina). Pomoćnici: Jerko Crnčić, Vedran Đurak, Marko Matoc, Igor Križarić. Četvrti sudac: Bojan Zobenica.

Gledatelja: 4.235

NK Osijek (4-2-3-1): Malenica - Grgić, Škorić, Barać, Bočkaj - Mudražija, Mioč (od 58. Boban) - Grezda, Hajradinović, Lopa (od 58. Marić) - Ejupi (od 66. Pušić). Trener: Zoran Zekić.

GNK Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Stojanović, Lešković, Benković, Lecjaks - Doumbia, Ademi - Soudani (od 90+3. Hodžić), Moro, Olmo (od 71. Hajrović) - Gavranović (od 84. Rrahmani). Trener: Mario Cvitanović.

Žuti kartoni: Stojanović (16.), Lešković (23.), Barać (36.), Boban (87.)

Strijelac: 0:1 - Soudani (15.), 0:2 - Ademi (38.), 0:3 - Olmo (58.), 0:4 - Ademi (68.), 1:4 - Grezda (74.), 2:4 - Boban (77.)

Dinamo je uvjerljivo, 4:2 pobjedom, otvorio proljetni dio sezone u kojoj je glavni cilj osvajanje naslova prvaka i kupa. Na gostovanju u Gradskom vrtu kod Osijeka Dinamo je golovima Soudanija i Ademija zadržao prednost od 12 bodova pred prvoligaškom konkurencijom.

Trener Cvitanović odlučio se za 4-2-3-1 formaciju sa stoperskim parom Lešković - Benković, Morom kao polušpicom i debitantom Gavranovićem u vrhu napada. U prvom dijelu punog ritma, prvu prigodu na susretu kreirao je Osijek. Igrala se deveta minuta kad je Grezda izbio sam pred Livakovića, ali sjajnom reakcijom vratar Dinama sačuvao je svoju mrežu.

Sljedeća prigoda na susretu rezultirala je vodstvom Dinama! U 15. minuti Stojanović je s desne strane loptom u prostor proigrao Soudanija koji iz voleja šalje loptu u gornji lijevi kut za svoj 12. ligaški pogodak ove sezone. Bio je to ukupno 80. pogodak Alžirca u 183. nastupu u dresu Dinama.

Nakon vodstva Dinamo je preuzeo kontrolu igre te prezentirao vrline o kojima je uoči susreta pričao glavni trener Cvitanović. Dinamo je još dva puta opasno prijetio nakon suradnje Lecjaksa i Soudanija, ali u oba navrata Osijek je u posljednji trenutak otklonio opasnost. Ipak, u 38. minuti Dinamo je povećao vodstvo. Poslije brze i sjajne akcije, Soudani je sjajno prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor te na drugoj vratnici pronašao kapetana Ademija koji s pet metara lako šalje loptu u mrežu.

U nastavku susreta Dinamo je zaigrao istim ritmom, te već u prvih pet minuta stvorio tri opasne prigode. Međutim, Moro, Gavranović i Olmo nisu u tom periodu uspjeli pronaći put do mreže Osijeka. Ipak, uspjelo je to Olmu u 58. minuti susreta. Nakon slabe reakcije obrane Osijeka, Olmo je ukrao loptu, lijepo se okrenuo prema golu i iskosa s 15 metara poslao loptu u donji desni kut gola za visokih 3:0!

Igrala se 68. minuta susreta kad je kapetan Dinama, Arijan Ademi postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Moro je ubacio s lijeve strane, pronašao Gavranovića koji s pet metara šutira ravno u Malenicu, ali lopta se odbila do Ademija koji iz blizine šalje loptu u mrežu za visokih 4:0. U 71. minuti za Dinamo je debitirao Izet Hajrović koji je ušao umjesto Danija Olma.

Do kraja susreta Osijek je uspio smanjiti rezultat golovima Grezde i Bobana u 74. i 77. minuti susreta.

Pred Plavima je vječni derbi iduće nedjelje, kad u Maksimir dolazi Hajduk. Dinamo taj susret dočekuje s 53 osvojena boda.