Autor fotografije: Luka Stanzl/PIXSELL

GNK DINAMO - NK OSIJEK 0:1 (0:1)

Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo

Stadion Maksimir, 18.4.2018.

Glavni sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćnici: Borut Križarić, Vedran Đurak. Četvrti sudac: Marin Vidulin.

Gledatelja: 2.451

GNK Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Stojanović, Rrahmani (od 67. Fiolić), Benković, Sosa - Ademi, Doumbia - Soudani, Ćorić (od 80. Gojak), Hajrović - Gavranović. Trener: Nikola Jurčević.

NK Osijek (4-2-3-1): Malenica - Šorša, Milović, Škorić, Barišić - Mioč, Jambor - Boban (od 78. Bočkaj), Hajradinović (od 70. Mudražija), Lopa - Marić. Trener: Zoran Zekić.

Žuti karton: Mudražija (80.)

Strijelac: 0:1 - Boban (15.)

Plavi nisu uspjeli iskoristiti mnogobrojne prilike te su u utakmici 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige ostali bez bodova protiv Osijeka (0:1).

Trener Jurčević izveo je momčad u 4-2-3-1 formaciji s Livakovićem na golu, stoperske pozicije igrali su Benković i Rrahmani, a na bokovima Stojanović i Sosa. U sredini su krenuli Ademi i Doumbia, a prema naprijed Soudani, Ćorić i Hajrović. Špica je bio Gavranović.

Gosti iz Osijeka igrali su rasterećeno bez rezultatskog pritiska, dok Dinamo nije uspio u početku susreta preuzeti inicijativu. Stoga je Osijek nakon 15 minuta vodio 1:0. Marić je proigrao Gabrijela Bobana koji iz blizine šalje loptu u mrežu. Bio je to prvi primljeni gol u mreži Dinama u eri trenera Nikole Jurčevića.

Nakon primljenog gola, Plavi su zaigrali ofenzivnije i do kraja prvog poluvremena stvorili mnogobrojne opasne situacije pred gostujućim golom. U 20. minuti Ćorić je opasno šutirao nakon lijepe kombinacije, šest minuta kasnije ponovno je Ćorić bio u dobroj poziciji nakon povratne lopte Stojanovića, ali udarac je otišao iznad gola.

Najbolju priliku u prvom dijelu Dinamo je stvorio u 38. minuti kad je Ćorić ubacio, Gavranović prenio loptu glavom do Soudanija koji atraktivno šutira preko gola. Zadnju priliku u prvom dijelu imao je aktivni Ćorić koji s 25 metara iskosa opasno šutira, ali Malenica sjajno intervenira.

U nastavku je modri klub nastavio s dominacijom i stvaranjem prigoda. U 50. minuti Rrahmani je opasno prijetio iz blizine udarcem glavom. Zatim je u 64. minuti Ćorić imao veliku priliku, ali Malenica je još jednom sjajno reagirao. Igrala se 79. minuta kad je Soudani volejem opasno prijetio, ali neprecizno. U 82. minuti šansu je propustio i Gojak.

Dinamo je neočekivano ostao bez bodova na Maksimiru. Već za vikend, u nedjelju 22. travnja, Modri gostiju na Poljudu kod Hajduka gdje će tražiti povratak pozitivnim rezultatima i bodove.