Maksimir, Zagreb, 14.8.2018., 20:00h, Gledatelja: 11.903

Suci: Gediminas Mažeika, Vytautas Šimkus, Vytenis Kazlauskas, Jurij Paškovskij (svi Litva)

Dinamo (4-1-4-1): Zagorac - Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac - Ademi - Hajrović, Olmo, Gojak (od 70. Šunjić), Oršić (od 82. Perić) - Budimir (od 55. Gavranović). Trener: Nenad Bjelica.

Astana (4-4-1-1): Erić - Rukavina, Postnikov, Maliy, Šomko - Tomasov, Maevski, Almeida (od 78. Mužikov), Henrique - Kleinheisler (od 78. Sčetkin) - Janga (od 78. Kabananga). Trener: Roman Hrigorčuk.

Strijelac: 1:0 - Gavranović (74.)

Dinamo je pred lijepo ispunjenim tribinama stadiona Maksimir svladao prvaka Kazahstana s 1:0 golom Marija Gavranovića, te osigurao jesen u europskim natjecanjima!

Plavi su odigrali svoj 200. nastup u europskim natjecanjima od osamostaljenja Republike Hrvatske, a prva utakmica se održala 1993. na Farskim Otocima kada su Zagrepčani s 5:0 pobijedili Toftu. Ujedno je Dinamo ostvario i jubilarnu 50. pobjedu u UEFA Ligi prvaka!

Trener Bjelica odlučio se za identičnih jedanaest kao i u Astani, s Zagorcem na vratima. U zadnjoj liniji igrali su Stojanović, Theophile, Dilaver i Leovac, kao zadnji vezni ordinirao je kapetan Ademi. U veznoj liniji igrao je kvartet Hajrović, Olmo, Gojak i Oršić, dok je u vrhu napada ponovno započeo Budimir

Dinamo je rutinirano odigrao prvi dio susreta, smirio je igru na početku susreta, anulirao prednosti opasne Astane te mirno i vješto igrao na rezultat. Prvi pokušaj imali su gosti u 17. minuti kad je Henrique ciljao, ali lopta je prohujala tik uz desnu vratnicu. Samo minutu kasnije uzvratio je Dinamo. Olmo se izborio za jednu loptu, dodao usamljenom Hajroviću koji je iskosa s ruba kaznenog prostora opasno šutirao, a vratar Erić sjajno obranio. Bila je to najbolja prilika u prvih 45 minuta, kasnije je Dinamo prepustio loptu gostima i odigrao taktički odgovorno.

Nastavak je ponudio još jednu odgovornu predstavu Dinama, u kojoj se isticala timska igra. Plavi su stvorili veliku priliku u 57. minuti kad je Olmo s ruba kaznenog prostora poslao loptu tik pokraj desne vratnice. Uzvratio je Maevski deset minuta kasnije, kad je opasno šutirao s 25 metara, ali Zagorac je sjajnim refleksom izbio loptu u korner.

Plavi su zasluženo poveli u 74. minuti. Nakon duplog pasa Oršića i Leovca na lijevoj strani, potonji je ubacio u šesnaesterac, a Gavranović je glavom s desetak metara spretno poentirao za vodstvo i pobjedu!

Pred Dinamom je za tjedan dana prvi susret Play-offa UEFA Lige prvaka na gostovanju protiv švicarskog prvaka Young Boysa, dok se krajem kolovoza igra uzvrat na Maksimiru za ostvarenje sna i ulazak u skupine Lige prvaka!