Stadion Maksimir, igralište Hitrec-Kacian

DINAMO II: Miškić – Morris, Stolnik, N. Taravel, Mamić – Halilović, Muhar, Fintić (65. Borovec) – Lovren (46. Badji), Matić (30. Majić), Diop

SEGESTA: Topić – Bukvić, Šimunović, Zeba, Eberl – Grabovac (68. Hadžanović), Serdarušić; Terzić, Prša, Pejić (74. Šimić) – Prijić

SUDAC: Zdenko Lovrić (Đakovo), GLEDATELJA: 200

STRIJELCI: 0-1 Prijić (25.), 0-2 Prša (31.), 1-2 Mamić (50.), 2-2 Majić (64.), 3-2 Taravel

Pet pogodaka, potpuni rezultatski preokret i sportski spektakl. Dinamo II i sisačka Segesta odigrali su nogometnu ljepoticu na otvaranju proljetnoga dijela sezone u Drugoj HNL: u okršaju 20. kola Siščani su u prvom dijelu vodili 2-0, a Zagrepčani u nastavku posve preokrenuli rezultat i pobijedili 3-2.

Momčad trenera Željka Sopića zaigrala je u kombiniranoj postavi, s obzirom na to da je iz preventivnih razloga izostavio igrače koji sudjeluju u juniorskoj Ligi prvaka. U slučaju da Uefa u ponedjeljak odluči da Anderlecht i Dinamo odigraju novu utakmicu osmine finala, plavima će biti potrebni odmorni igrači.

Segesta je u Maksimiru povela u 25. minuti. Kapetan Serdarušić povukao je napad Siščana, na lijevoj strani proigrao Pejića koji je loptu zavrnuo na vrh peterca gdje ju je Prijić proslijedio u mrežu za 1-0. Samo šest minuta kasnije uspjeli su i povisiti vodstvo. Terzić je projurio desnim krilom, ubacio u sredinu gdje je na loptu pravodobno natrčao Prša i skrenuo je u suprotni kut za 2-0.

Dinamo II trgnuo se u nastavku. Grabovac je u svom kaznenom prostoru srušio Stolnika, sudac pokazao na 11-erac, a loptu na bijelu točku namjestio Mamić. Vratar Topić odbio je loptu, ali je na nju natrčao Mamić i ipak je zakucao u mrežu te time, u 50. minuti, smanjio vodstvo gostiju na 2-1.

Izjednačujući je pogodak osvanuo u 64. minuti. Fintić je pokrenuo akciju, Mamić u nastavku vješto proigrao Majića koji je odmjerenim udarcem iskosa s desne strane pogodio suprotnu "malu mrežu".

Dinamo II bio je nadomak pobjedi u 80. minuti kad je Majić protutnjio desnom stranom, zavrnuo na peterac, a Badji pokušao prevariti vratara udarcem petom. Nije to učinio zbog ekshibicije, već zato što se to činilo svrsishodnijim rješenjem. Lopta je, međutim, prohujala pored stative.

No, zato je pet minuta kasnije pobjedu plavima donio Taravel. Halilović se spremao izvesti udarac iz kuta, Taravel se "prišuljao" pred vrata i glavom zabio za 3-2.

Segesta je u prvom dijelu bila iznimno opasna, nadirala prema maksimirskim vratima, posebice na krilima raspoloženoga Pejića. Tako je već u prvoj minuti Prijić snažno pucao nakon Pejićeve asistencije, a Miškić odbio loptu. Ubrzo je potom Prša, nakon nove kombinacije Pejića i Prijića, neometan sa desetak metara poslao loptu preko vrata­.

Dinamo II uzvratio je sjajnom akcijom Mamića i Fintića pri čemu je Lovren iskosa poslao loptu preko gola. U samoj uvertiri Segestina vodećeg pogotka Miškić je obranio snažan Pejićev udarac sa desetak metara.

U završnici prvoga dijela Diop je gađao s desne strane, a odmah potom Taravel, nakon Lovrenove asistencije, dobro pucao iz okreta, ali pored vrata.

Neposredno nakon izjednačujućega pogotka Morris i Diop priredili su “nered“ pred suparničkim vratima, Badji pucao glavom, a vratar Topić paradom izbio loptu izvan igrališta. Atraktivnu su akciju potom izveli i Siščani. Nakon slobodnoga udarca Šimunović je proigrao Prijića, koji je snažno gađao, a Miškić obranio udarac.

U sljedećem kolu, 6. ožujka, Dinamo II gostuje kod Rudeša.