Dinamo II – Solin 1:1

Dinamo II ispustio pobjedu u završnici

Autor fotografije: Luka Stanzl/PIXSELL

Prvo je Dinamo II pljeskao svom Antoniju, a potom je Solin jednako gromko slavio – svoju dvojicu Antonija. Trojica imenjaka – Dinamov Antonio Marin i solinski Antonio Pavlinović i Antonio Guć – bili su glavni akteri okršaja 21. kola Druge HNL u kojem su njihove momčadi odigrale 1:1.

Efektnom, teledirigiranom loptom Marin je zanjihao „malu mrežu“ u 13. minuti, a Pavlinović devet minuta prije kraja glavom smjestio loptu u kut i ipak izborio bod gostima. Pritom je gostujući vratar Guć zaustavio plotune Marija Ćuže u 48. i Petra Čuića u 76. minuti spriječivši da plavi pobjegnu na dva gola prednosti.

Bila je ovo ujedno i maksimirska „uvertira“ u prvoligaški okršaj Dinama i Osijeka. Štoviše, momčad trenera Igora Jovićevića i sljedeće će subote, baš kao što je bio slučaj i ovoga utorka, igrati na istom stadionu istoga dana kao i udarni maksimirski sastav. Razlika je u tome što će ovaj put to biti – u gostima. U osječkom je Gradskom vrtu 27. travnja dvostruki osječko-zagrebački program: snage će odmjeriti Osijek i Dinamo u dvoboju Prve HNL i Osijek II i Dinamo II u ogledu Druge HNL.

Plavi su, dakle, poveli protiv Solina u 13. minuti kad je Marin vješto primio loptu na lijevoj strani, 15 metara od vrata, i precizno ju plasirao u suprotnu „malu mrežu“. Gosti su bod izborili u 81. kad je Pavlinović spretno dočekao ubačaj s desne strane i glavom s desetak metara pogodio desni donji kut vrata Dinka Horkaša.

Dinamo II bio je blizu pobjedi kad je Ćuže, nakon udarca iz kuta, u punom naletu uspio glavom dohvatiti loptu, ali nije bio precizan. Ćuže je snažno pucao i na otvaranju drugoga dijela kad je vratar Guć uspio izbiti loptu u korner. Štoviše, Guć je i u 76. minuti, nakon snažnoga Čuićeva udarca, boksao loptu dok je letjela pod samu prečku.

Istaknuo se i maksimirski vratar Horkaš koji je u 35. minuti bravurozno obranio udarac Mislava Peze sa sedam metara. Prethodno je Krešimir Luetić efektno prigrao Pezu, koji se vještim okretom oslobodio čuvara i izborio poziciju za udarac. Horkaš je zaustavio i opasan, snažan šut Ivana Krajine u 67. minuti.

Pažnju su privukli i volej Tomislava Barišića u 21. minuti sa 12 metara kad je lopta prohujala uza samu solinsku vratnicu te proigravanje Marinov šut preko gola nakon vještoga dodavanja Matije Fintića...