Bez pozitivnog rezultata u posljednjoj pripremnoj utakmici

Autor fotografije: Pixsell/Vjeran Žganec Rogulja

Dinamo - Slovacko 1:2 (0:1)

Dinamo: Zagorac (od 75. Horkaš) - Matel (od 57. Stojanović), Rrahmani (od 57. Benković), Lešković (od 57. Benković), Pivarić (od 46. Ćorić) - Pavičić (od 46. Moro), Knežević (od 57. Antolić) - Guilherme (od 18. Fernandes), Gojak (o 57. Sammir), Sosa (od 57. Lecjaks) - Henriquez (od 57. Hodžić)

Slovacko: Danek, Hofmann, Machalik, Rezek, Navratil, Divisek, Zajic, Hvalik, Reinberk, Brecka, Danicek (još su igrali Hellebrand, Prajza, Rada, Tok, Simko, Sadilek, Kubala, Petr, Juroska, Yu Kang-Hojn, Heča)

Strijelci: 0:1 Daniček (9.), 1:1 Gojak (52.), 1:2 Zajic (56.)

U četvrtoj prijateljskoj utakmici u Sloveniji Dinamo je upisao 1:2 poraz od češkog nogometnog kluba FC Slovacko. Jedini je pogodak za Modre postigao Gojak, u 52. minuti susreta. Dinamo tako završava pripreme uz dvije pobjede i dva poraza.

Nakon što su dan ranije slavili 1:0 protiv Vorskle Poltave kada je strijelac bio Hodžić, u ovoj posljednjoj pripremnoj utakmici s češkim klubom igrači trenera Peteva ipak nisu uspjeli doći do pozitivnog rezultata.

Kako je najavio dan ranije, trener Modrih u ovoj je utakmici veću minutažu dao igračima koji su dan ranije igrali manje. Na golu je od prve minute bio Zagorac, na stranama su igrali Matel i Pivarić, a stoperi su bili Rrahmani i Lešković. U sredini su krenuli mladi Pavičić i Knežević, dok su prema naprijed igrali Guilherme, Gojak i Sosa. Špica je od početka bio Henriquez.

Dinamo na pripremama

Mura - Dinamo 0:4

Dinamo - Tosno 0:1

Dinamo - Vorskla Poltava 1:0

Češka ekipa povela je već u devetoj minuti susreta kada je nakon kornera u gužvi Daniček došao do lopte i precizno zatresao mrežu Dinama. U 13. minuti Navratilov se odlučio na siloviti udarac iz kaznenog prostora, ali Pivarić je dobro blokirao. Samo minutu kasnije dobra prilika za Modre. Matel je izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane, a na drugoj vratnici Gojak loptu glavom poslao malo pokraj gola.

U 25. minuti vidjeli smo odličnu intervenciju Rrahmanija nakon što je jedan od igrača Slovackog s desne strane htio prizemnu dodati pred gola Dinama. Mladi stoper na vrijeme je otklonio opasnost koja bi vrlo vjerojatno završila u mreži Dinama.  U 43. minuti dobra reakcija vratara Dinama. Navratil je pokušao prebaciti Zagorca koji u kaznenom prostoru dobro reagira i brani, isto kao i minutu kasnije kada je Zajic pucao iz blizine s nekih šest metara.

U drugom poluvremenu u svlačionici su ostali Pavičić i Pivarić, a na travnjak su istrčali Moro i Ćorić koji je već u 52. minuti upisao asistenciju. Odigrao je preciznu povratnu za Gojaka koji je zatim zatresao mrežu Slovackog za 1:1. Šteta što izjednačen rezultat nije dugo trajao. Razigrani češki klub u 56. minuti stigao je do prednosti i rezultata 2:1. Zajic je prvo zatresao vratnicu iz blizine, a onda je odbijenu loptu pospremio u mrežu Danijela Zagorca. Trener Petev napravio je nekoliko izmjena minutu nakon pogotka. U igru su za Dinamo ušli Horkaš, Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks, Antolić, Sammir, Hodžić.

U 68. minuti lijepa prilika za Dinamo. Moro se odlučio na siloviti udarac s nekih 30 metara, a vratar Slovackog Heča spremno je obranio. Do kraja utakmice pokušavali su Modri probiti obranu Slovackog, ali nisu uspjeli ugroziti protivnika. U 88. minuti Hodžić je iz voleja pucao na gol, ali nedovoljno precizno za pogodak. U posljednjim sekundama pucao je i Ćorić iskosa s desne strane s ruba kaznenog prostora, ali Heča je i to spremno uhvatio.

Zagrebački je klub u Murskoj Soboti odigrao četiri prijateljske utakmice, upisao dvije pobjede i dva poraza te se sada okreće natjecateljskoj sezoni. Igrači se nakon utakmice vraćaju u Zagreb, a u subotu 15. srpnja, na rasporedu je 1. kolo Hrvatski Telekom Prve lige, protiv Istre 1961.