Antolić i Hodžić za četvrtu pobjedu u nizu

Autor fotografije: Goran Stanzl/PIXSELL

GNK DINAMO – NK ISTRA 1961 2:1 (2:0)

MAXtv Prva liga, 34. kolo, 17.5.2017., Stadion Maksimir.

Glavni sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Pomoćni suci: Kruno Šarić (Županja), Nikola Kečkeš (Virovitica), Andrej Burilo (Osijek)

Gledatelja: 2,528

Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Matel, Sigali, Lešković, Pivarić - Moro, Antolić (od 78. Pavičić) - Soudani, Gojak (od 56. Sammir), Olmo - Hodžić (od 65. Henriqeuz). Trener: Ivajlo Petev.

Istra 1961 (4-2-3-1): Ivušić - Miloš, Gojković, Žižić, Pavić - Paracki, Mitrevski - Gržan (od 71. Burić), Puclin, Solomon (od 80. Prelčec) - Roce. Trener: Marijo Tot.

Žuti kartoni: Sigali (90.), Žižić (90.)

Strijelci: 1:0 - Antolić (14.), 2:0 - Hodžić (27.), 2:1 - Prelčec (84.)

Plavi su nastavili u pozitivnom tonu te nastavili seriju pobjeda koja traje već četiri utakmice. Dinamo je praktički riješio pitanje pobjednika već nakon prvih pola sata igre.

Glavni trener Ivajlo Petev uoči utakmice tražio je adekvatan pristup igrača, i to se najbolje vidjelo na terenu od prvih minuta. Već u 2. minuti Hilal Soudani pogodio je stativu nakon udarca s ruba kaznenog prostora. Nastavio je Dinamo u istom ritmu, tako je u 8. minuti kapetan Antolić s ruba kaznenog prostora pogodio vanjski dio mreže gostiju, a samo minutu kasnije Matel se efektno probio po desnoj strani i dao povratnu loptu Soudaniju. Ipak, Alžirac je bio neprecizan i uputio loptu preko gola.

Prvi pogodak za vodstvo Dinama pao je nakon 14 minuta igre. Dani Olmo u kaznenom je prostoru ukrotio loptu, asistirao Antoliću koji plasiranim udarcem u lijevi gornji kut vratara Ivušića postiže svoj 10. pogodak u plavom dresu u svojoj 154. utakmici.

Doduše, ni gosti iz Pule nisu bili bezopasni. Igrala se 18. minuta kada je Paracki sjajno dugom loptom uposlio Pavića na lijevom krilu, ali lijevi bek gostiju bio je neprecizan iz izgledne prilike. Još su gosti u 30. minuti, nakon pogreške Pivarića, preko Gržana uputili prvi udarac u okvir, ali Livaković je bio spreman.

Kasnije se razigrao Španjolac Olmo, koji je na lijevom krilu i ulaskom u kazneni prostor zadavao mnogo problema obrani gostiju. Tako je u 21. minuti Moro spustio loptu za Olma koji s 20-ak metara šalje loptu pokraj gola.

U 27. minuti Dinamo je povećao vodstvo. Kapetan Antolić bio je asistent nakon prizemnog ubačaja s lijeve strane u kazneni prostor, gdje se najbolje snašao Hodžić te iz okreta poslao loptu u gornji desni kut za 2:0.

Pred kraj poluvremena Plavi su imali još tri izgledne situacije. Prvo je u 36. minuti Hodžić glavom s peterca pucao neprecizno nakon ubačaja Matela, zatim je minutu kasnije Olmo iz okreta lijepo iskontrolirao loptu, uputio prizemni udarac koji Ivušić sjajnom reakcijom odbija u korner. U 39. minuti Matel je precizno ubacio s desne strane, na loptu je natrčao Olmo, ali je i poslao loptu tik preko gola.

U nastavku je Dinamo kontrolirao i mirno priveo utakmicu kraju. Ponovno je 19-godišnji Olmo odigrao zapaženu ulogu. U 54. minuti s ruba kaznenog prostora nakon lijepog prolaska pored protivnika pucao iznad okvira gola. U 62. minuti ovog puta Olmo je bio u ulozi asistenta, precizno je proigrao Hodžića koji je bio u izglednoj situaciji, međutim BiH reprezentativac pucao je ravno u vratara Ivušića

Trener Petev prvu izmjenu napravio je nakon 10 minuta nastavka, kad je Gojaka zamijenio Sammir. I, upravo je Sammir u 68. minuti nakon asistencije Pivarića imao izglednu situaciju, ali i neprecizno pucao pored gola. U 74. minuti kombinacije Olma i Henriqueza završila je opasnim i preciznim udarcem Čileanca, ali Ivušić je sjajno obranio. Kazna plavima za mnogobrojne promašaje stigla je u 84. minuti kad je Prelčec snažnim udarcem pod gredu smanjio rezultat na 2:1.

Sljedeća utakmica na rasporedu je 21. svibnja, u nedjelju, kod Osijeka u Gradskom vrtu u sklopu 35. kola MAXtv Prve lige.