Gospoda iz Zagreba sjajnom igrom i pobjedom korak bliže finalu

Suci: Damir Batinić (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Bojan Zobenica (Vinkovci), Marko Matoc (Zaprešić)

Hajduk: Kalinić – Mujan (od 46. Velez), Nižić, Šimić, Milić – Jefferson – Juranović, Sušić, Roguljić, Tudor (od 71. Maloku) - Vlašić

Dinamo: Ježina – Matel, Sigali, Schildenfeld, Musa – Antolić, Machado – Soudani (od 73. Fernandes), Ćorić, Pjaca (od 63. Brekalo) – Rog (od 66. Henriquez)

Žuti kartoni: Sušić (45.), Šimić (55.), Milić (90.) / Rog (61.)

Strijelci: 0:1 Soudani (23.), 0:2 Ćorić (29.)

Dinamo je odigrao fantastičnu utakmicu u prvom susretu polufinala Kupa i ostvario veliku 2:0 pobjedu na Poljudu! Modri su dominirali, a posebno su impresivni bili u prvom dijelu kada su Soudani i Ćorić zabili golove za pobjedu te se napunili samopouzdanjem za prvenstveni ogled istih suparnika koji se igra u nedjelju. Naravno, ništa nije gotovo i za dva tjedna se u Zagrebu igra uzvrat, ali način na koji su Modri došli do pobjede svakako jasno pokazuje zašto je bodovna razlika između ove dvije momčadi 16 bodova. I raste...

Dinamo je u prvoj utakmici polufinala Kupa odigrao sjajnu utakmicu, apsolutno dominirao i golovima Soudanija i Ćorića došao do velike pobjede i prednost uoči uzvrata u Zagrebu. Modri su bili fantastični, a potpuno nezadrživ za domaćine i najbolji među sjajnima bio je Marko Pjaca koji se, nažalost, ozlijedio nakon sat vremena utakmice i napustio igru.

Dinamo je na "prvo poluvrijeme" polufinalnog ogleda protiv Hajduka došao po pobjedu. Najavljeno – ostvareno! Jasno je to najavio trener Mamić uoči susreta, a da se nije šalio vidjelo se već od prvog sučevog zvižduka. S Rogom kao "lažnom špicom" koji je svojom agresijom i puno trke "dizao" cijelu momčad Dinamo je izgledao fantastično. Modri su prvih 45 minuta nizali priliku za prilikom, apsolutno dominirali u posjedu i jasno imali ideju kako doći do raspoloženog Kalinića. Jednostavno, na terenu je postojala samo jedna momčad u kojoj je još bolji od fantastično raspoloženih suigrača bio – Marko Pjaca.

Sjajni krilni napadač bio je nezadrživ za domaćine i stvorio je nekoliko sjajnih prilika, a gotovo u svakom dodiru s loptom radio je "nered" u obrani Hajduka. Prvi puta već u 6. minuti kada je prošao po strani i idealno poslužio Roga kojem Kalinić upisuje prvu veliku obranu večeras. Par minuta kasnije novi zicer za Modri, a ovoga puta je po drugoj strani projurio Soudani, ali odlični vratar domaćina brani i njegov pokušaj.

Već po prvim minutama je bilo jasno kako domaćini ne mogu parirati Modrima; jednostavno je Dinamo puno bolji. Bilo je samo pitanje kada će lopta završiti u mreži domaćina, a dogodilo se to u 23. minuti. Prvi puta… Pjaca je, naravno, prošao u sredinu i dao do Soudanija koji se na rubu kaznenog prostora namjestio na udarac i pogodio sami kut. Potpuno zasluženo jer je u tim trenucima, a niti kasnije se nije previše promijenilo, posjed lopte bio čak 71-29 u korist prvaka.

U 29. minuti – 2:0 za Modre! Ćorić je povukao loptu, na strani našao Soudanija koji ubacuje u sredinu gdje ponovno natrčava mladi playmaker Modrih i krasnim udarcem sa 11-12 metara pogađa sami kut! Kakvih pola sata i kakva demonstracija moći prvaka na Poljudu. Dinamo niti tu nije stao, Modri su nastavili dominirati i do odmora su imali još par krasnih prilika. Naravno, u svima je "svoje prste" imao raspoloženi Pjaca. Prvo je u 31. minuti složio još jednu priliku Rogu da bi nešto kasnije sam prošao i pucao s ruba kaznenog prostora, ali Kalinić je zaista branio sve što je teoretski mogao.

Sutra, 17. ožujka, navijačka skupina Bad Blue Boys slavi 30 godina postojanja, a Modri su im poklonili najljepši mogući poklon – krasnu igru i veliku pobjedu u Splitu. Sretan rođendan BBB!

Dinamo je u nastavak, očekivano, ušao bez promjena, no Hajduk je ipak bio na nešto višoj razini nego u prvom dijelu. Svejedno je prvu priliku ponovno imao Dinamo koji je zaprijetio udarcem Schildenfelda koji je glavom pored gola poslao ubačaj Ćorića. Nažalost, u 60. minuti je Pjaca još jednom fantastično prošao po strani i pao u kaznenom prostoru te pritom ozlijedio rame i ubrzo je morao izaći iz igre. Umjesto njega je ušao "biser koji dolazi" – Josip Brekalo.

Kasnije su u igru ušli i Henriquez i Fernandes umjesto Roga i strijelca Soudanija, a na terenu nije bilo ništa novoga. Dinamo je, kao i cijeli nastavak utakmice, rutinski čuvao ogromnu prednost i svakom sekundom se sve više približavao finalu.

Naravno, ništa nije riješeno večeras i finalista ćemo dobiti tek za dva tjedna u Zagrebu, ali sigurno da su Modri večeras napravili veliki korak prema finalu. Ne samo zbog pobjede i velikih 2:0 nego i zato jer su pokazali da su puno bolja momčad od Hajduka. Naravno, to je odlična najava i za nedjeljni ogled u prvenstvu kada Modri ponovno dolaze u Split. I to – ponovno po pobjedu.