Dinamo - Dnjipro 3:1

Zaslužena pobjeda Modrih protiv Dnjipra

GNK Dinamo – FK  Dnjipro 3:1 (1:1)

Prijateljska utakmica, Turska, Belek, 23.1.2017.

Dinamo: Livaković - Stojanović, Sigali, Perić, Sosa – Moro, Antolić – Olmo, Gojak, Ćorić - Hodžić; drugo poluvrijeme: Zagorac - Matel, Lešković, Schildenfeld, Pivarić - Pavičić, Knežević - Fiolić, Machado, Šitum - Henriquez

Dnjipro: Kucher, Vlad, Adamyuk, Svatok, Safronov, Nagiev, Kochergin, Cheberko, Lunyov, Dovbyk, Balanyuk; još su igrali: Lunin, Lopyryonok, Polyovyy, Cheberyachko, Luchkevych, Sukhar, Kravchenko, Gomenko, Kogut, Vakulko, Khuchbarov, Kozhushko

Strijelci:  0:1 Dovbyk (9.), 1:1 Gojak (38.), 2:1 Machado (53.), 3:1 Pavičić (88.)

Žuti karton: Cheberko, Kravchenko, Luchkevych

Crveni karton: Kravchenko

Modri su u Turskoj odigrali prvu prijateljsku utakmicu u kojoj su upisali zasluženu 3:1 pobjedu protiv Dnjipra. Protivnik iz Ukrajine poveo je već nakon devet minuta, a Modri su uspjeli izjednačiti do kraja prvog dijela pogotkom Gojaka u 38. minuti. Priču je u nastavku preokrenuo Machado lijepim pogotkom za 2:1, a zatim je konačnih 3:1 postavio Pavičić u 88. minuti.

1. prijateljska utakmica, Belek

Gojak 38.

Machado  53.

Pavičić 88.

Momčad trenera Ivajla Peteva tako je, nakon 4:1 pobjede protiv Triglava u Rovinju, nastavila dobrim putem tijekom ovih zimskih priprema. Kao što je najavio uoči utakmice, Petev je dao priliku većini igrača pa smo tako u dva poluvremena gledali dva sastava. U prvom dijelu na vratima je bio Livaković koji se vratio iz reprezentacije, u obrani su igrali Stojanović i Sosa na bokovima te stoperi Sigali i Perić. Sredinu su čuvali Olmo i kapetan Antolić, dok su ispred igrali mladi Olmo, Gojak i Ćorić. Špica je u prvom dijelu bio Hodžić.

Prijateljske utakmice u Turskoj

23.1. Dinamo - Dnjipro 3:1

26.1. Dinamo - Zaglebie Lubin

29.1. Dinamo - Rostov

1.2. Dinamo - Slovan Bratislava

4.2. Dinamo - Zorya Lugansk

Već u drugoj minuti utakmice vidjeli smo dobar pokušaj Modrih. Ćorić je precizno ubacio s ijeve strane na rub kaznenog prostora, a Gojak loptu poslao u vratara Dnjipra. Nešto kasnije pokušali su kombinirati Hodžić i Olmo na rubu kaznenog prostora, ali vratar ukrajinske momčadi bio je siguran. U devetoj minuti utakmice stigao je prvi pogodak, nažalost ne za Modre. Dnjipro je poveo 1:0 kada je iskosa s desne strane Dovbyk zatresao bliži kut Dinamove mreže. U 18. minuti zanimljiv pokušaj Olma s desne strane, ubacio je pred sami gol Dnjipra gdje je Gojak propustio loptu i nažalost nitko drugi nije stigao i pokušao ugroziti protivnika. Imao je i Hodžić priliku nešto kasnije kada je sam silovito s 20-ak metara pokušao zatresti mrežu Dnjipra, ali njegov udarac u lijevi donji kut obranio je vratar Kucher.

Modri su uspjeli izjednačiti u 38. minuti kada je mrežu zatresao Gojak. Hodžić je pokušao proći Svatoka i Safronova, na kraju pokaj njih silovito puca, a vratar Kucher brani. Na odbijenu natrčava Gojak koji s lijeve strane spretno trese mrežu za 1:1. Ubrzo nakon toga nova dobra prilika, Ćorić je centrirao s lijeve strane, a Sigali glavom prebacio gol. Ipak, do kraja poluvremenu rezultat se nije mijenjao.

PREOKRET U DRUGOM POLUVREMENU

Nastavak susreta i kompletno nova momčad Dinama donijela je nove prilike i nastavak dobre igre momčadi trenera Peteva. Na golu je bio Zagorac, a ispred njega stoperi Lešković i Schildenfeld te na stranama Matel i Pivarić. U sredini su igrali Pavičić i Knežević, a ispred Fiolić, Machado i Šitum. Špica je u drugom dijelu bio Henriquez. Modri su preokrenuli rezultat u drugom dijelu i ubrzo poveli 2:1 u 53. minuti kada je Machado sjajno zatresao mrežu s nekih 20 metara. Imao je Portugalac nešto kasnije još jednu priliku kada je pred samim golom na loptu malo prije njega stigao vratar Dnjipra.

Nizali su Modri prilike u posljednjih dvadeset minuta, pokušali su Šitum, Fiolić, Pavičić, Henriquez, a konačnih je 3:1 postavio Pavičić nakon sjajne asistencije Machada u 88. minuti. Šitum je krenuo u akciju, Machado nakon toga s desne strane ubacio, a Pavičić natrčao iz drugog plana i pospremio loptu u mrežu za povećanje prednosti. Tim je rezultatom utakmica i završila.

Nakon ispita s Ukrajincima Modri idu dalje s pripremama i treninzima dva puta dnevno, a sljedeći im je protivnik Zagłębie Lubin iz Poljske. Utakmica je na rasporedu u četvrtak, 26. siječnja, s početkom u 17:00h po lokalnom vremenu (15:00h po hrvatskom vremenu).