U sedam minuta do prolaza u fantastičnoj utakmici!

Suci: Michael Oliver, Stuart Burt, Lee Betts, Lee Mason (svi Engleska)

Molde: Horvath - Linnes, Toivio, Forren, Rindaroy - Mostrom (od 75. Svendsen), Hussain (od 87. D. Hestad), Singh, E. Hestad (od 77. Gabrielsen), Elyounoussi - Kamara

Dinamo: Eduardo - Pinto, Sigali, Šimunović, Pivarić - Ademi, Goncalo - Soudani (od 62. Hodžić), Rog (od 75. Ćorić), Pjaca - Henriquez (od 54. Antolić)

Žuti kartoni: Forren (45., 72.), Hussain (86.) / Goncalo (32.), Eduardo (45.), Antolić (80.), Hodžić (86.), Pinto (90.)

Isključenje: Forren (72.)

Strijelci: 1:3 Hussain (43.), 2:3 Elyounossi 11m (52.), 3:3 Kamara (75.) / 0:1 Pjaca (16.), 0:2 Ademi (20.), 0:3 Rog (23.)

Dinamo je prošao u play-off Lige prvaka! To je ono najvažnije nakon fantastične utakmice u Norveškoj gdje smo vidjeli čak šest golova, tri penala, crveni karton i niz odličnih prilika! Dinamo je otvorio utakmicu kao iz snova, vodio 3:0 nakon 23 minute da bi se na kraju posljednjih 15 minuta ušlo s 3:3, ali Modri su izdržali i osigurali europsku jesen!!

Dinamo je u Norvešku došao s jasnim ciljem i planom – zabiti pogodak i dobiti utakmicu. TrenerMamić postavio je igrače u 4-2-3-1 formaciji, u sredini su bili kapetan Ademi i Goncalo, a ispred njih je playmaker bio Rog. Ipak, Dinamo nije najbolje otvorio utakmicu, domaćini su bili brži u duelima i lako su prolazili do završnice, a nakon prijetnje iz prekida u 8. minuti su dobili najbolju moguću priliku – penal.

Kamara i Sigali su bili u duelu, činilo se da je naš stoper izbio loptu, no engleski sudac nakon duljeg razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Napadač Moldea je sam stavio loptu na bijelu točku i poslao loptu – preko gola. Modri su nakon desetak minuta, što je bilo očekivano zbog umjetne trave, zaigrali bolje i u 16. minuti s(p)retno poveli! Pjaca je bio uporan, dočekao krivo dodavanje u zadnjoj liniji Moldea, krenuo sam prema Horvathu i poslao loptu u mrežu!

Nakon pogotka koji je skinuo golemi teret s leđa igrača u sljedećih sedam minuta – Modri su zabili još dva gola. U 20. minuti Henriquez je odlično prošao, dao povratnu prema Rogu čiji udarac Horvath brani, ali tu suSoudani i na kraju Ademi te kapetanov udarac završava u mreži. Golemo slavlje nije se još ni smirilo, a u 24. minuti već je bilo 3:0. Ovoga puta je to bila sjajna akcija po lijevoj strani koju je počeo Pivarić, Pjaca je lijepo prošao svog čuvara i dao u sredinu gdje Henriquezov udarac brani Horvath, ali Rog je na odbijancu i glavom trese mrežu!!! 3:0 nakon manje od 25 minuta... Kakav početak utakmice za Modre.

Naravno, Dinamo je nakon pola sata "iz snova" malo smirio igru, kontrolirao ritam na sredini terena i pokušao "dogurati" do poluvremena, no ofenzivni domaćini su imali drugačije planove. Posljednjih desetak minuta su se jako otvorili da bi u 43. minuti Hussain prošao kroz sredinu i silovito potegnuo s ruba kaznenog prostora te poslao loptu pod prečku! Očekivano, domaćini su tada dodatno stisnuli i htjeli zabiti još jedan pogodak prije odmora, a bili su najbliže moguće u sudačkoj nadoknadi kada su dobili novi penal.

Eduardo je obranio udarac iz daljine, ali na odbijanac opet natrčavaju domaćini, Eduardo uklizava i to je novi udarac s bijele točke. Ovoga puta je loptu uzeo Singh, dobro pucao, ali Eduardo fantastično rukom obranio  njegov udarac za kraj nevjerojatno zanimljivih i događajima bogatih 45 minuta. Dinamo je u nastavak ušao bez izmjena, čak su Modri imali par prilika na otvaranju da u 52. minuti domaćini, napokon, zabili s bijele točke.

Engleski sudac je treći puta dosudio najstrožu kaznu, a Elyounoussi  je prvi puta bio precizan i zabio za 3:2. Nevjerojatno zanimljiva utakmica se tek "zahuktala", a prvu veliku priliku imao je opet Dinamo. U 54. minuti Pjaca je ušao u kazneni prostor i pucao, Horvath brani, a Soudani natrčava na odbijanac, no Toivio uklizava i blokira njegov udarac na gol crti!

Modri su ubrzo mijenjali pa su tako ušli Antolić iHodžić umjesto Henriqueza i Soudanija, a ideja je bila smiriti igru, no domaćinima tako nešto nije palo na pamet; dapače. Forsirali su "run and gun" nogomet, igralo se jako živo i bilo je puno šansi na obje strane. Kada je u 72. minuti Forren zaradio drugi žuti karton činilo se da će se utakmica smiriti, ali samo tri minute kasnije bilo je jasno da ništa od toga. Naime, Kamara je zabio za 3:3.

Prizeman ubačaj je stigao s lijeve strane, Kamara je uklizao i izjednačio rezultat te osigurao 15 minuta "straha za sve navijače Dinama". Imali su domaćini nekoliko kornera, Modri su također mogli zabiti četvrti gol i riješiti utakmicu, ali na kraju se ništa nije dogodilo i utakmica je završila 3:3.

Teško i stresno, onako kako to Dinamo uvijek i radi, ali Modri su prošli u play-off Lige prvaka, osigurali europsku jesen i imaju razloga za slavlje.