Suci: Ante Vučemilović-Š. (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), 1. DPS: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), 2. DPS: Damir Batinić (Osijek)

Dinamo: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić – Machado (od 73. Goncalo), Antolić (od 58. Ćorić) – Soudani, Rog, Fernandes – Henriquez (od 58. Pjaca)

Hajduk: Kalinić – Juranović, Milović, Velasquez, Milić – Jefferson – Caktaš, Bencun (od 90. Maloku), Sušić (od 90. Bilyy), Tudor (od 73. Balić) - Vlašić

Žuti kartoni: Sooudani (90.+4) / Tudor (25.), Sušić (50.), Milić (51.), Jefferson (62., 90.), Juranović (89.)

Isključenje: Jefferson (90.)

Strijelci: 1:0 Fernandes (5.), 2:1 Soudani (90.+4) / 1:1 Caktaš (17.)

Dinamo je u posljednjoj sekundi derbija protiv Hajduka pogotkom Soudanija došao do 2:1 pobjede i vratio se na prvo mjesto! Modri su tako još jednom u samoj završnici derbija došli do slatke pobjede.

Nakon što je Rijeka jučer iz Zaprešića odnijela bod bilo je jasno kako pobjeda Modrih u derbiju znači povratak na "prirodnu poziciju" – prvo mjesto. Modri su, naravno bez obzira na rezultat Rijeke, protiv Hajduka od početka krenuli ofenzivno i odlučno i – poveli. Nije prošlo niti pet minuta kada je Machado ubacio iz kuta, Fernandes visoko skočio i glavom poslao loptu u mrežu.

Idealan početak derbija za Modre koji, nažalost, nije bio onaj "dodatni okidač". Dapače,  nakon što je Hajduk u 14. minuti slučajno imao priliku koju je Sigali sjajno zaustavio u 17. minuti bilo je 1:1. Gosti su s lijeve strane ušli u sredinu, Sušić je petom ostavio rolicu Caktašu na 17 metara, a ovaj preciznim udarcem od vratnice zabija za izjednačenje. Modri su pokušali odmah odgovoriti, no udarac Roga zapeo je u gužvi.

Igrala se četvrta minuta sudačke nadoknade kada je Soudani s igračem na leđima fantastičnim udarcem desnom od prečke poslao loptu u mrežu za pobjedu, golemo slavlje i povratak na prvo mjesto!

Općenito bismo tako mogli opisati sve poluprilike u prvom dijelu: "zapele u gužvi". Dinamo je nešto više imao posjed lopte, pokušao dominirati i kroz prilike doći do prilika, ali nedostajalo je odlučnosti i tog posljednjeg poteza u završnici koji bi otvorio čistu priliku. S druge strane Hajduk je u sudačkoj nadoknadi imao odličnu priliku kada je Caktaš ostao sam na 7-8 metara, ali njegov udarac iz prve ide visoko preko gola.

Na početku nastavka utakmice nije bilo većih iznenađenja, Modrima je nedostajalo konkretnosti pa su ubrzo u igru ušli Ćorić i Pjaca i Modri su – živnuli. U zadnjih 20 minuta utakmice smo ušli s neriješenim rezultatom, a onda su krenule prilike na obje strane. Prvo je u 69. minuti Bencun izašao sam ispred Eduarda, ali naš vratar sjajno brani da bi Dinamo odgovorio par minuta kasnije preko Ćorića.

Pravo uzbuđenje dogodilo se u 72. minuti kada je Ćorić srušen u kaznenom prostoru, a sudac već pokazao na bijelu točku, no potom vidio da je zastavica u zraku i označio – zaleđe. Prilike su se redale jedna za drugom, prijetio je Soudani u 75. minuti da bi minutu kasnije Eduardo skinuo još jednog zicera; ovaj put Vlašiću. Kako je vrijeme prolazilo Dinamo je stiskao, a kada je na isteku regularnog vremena Jefferson zaradio drugi žuti karton Modri su dodatni stisnuli i – isplatilo se.

Igrala se četvrta minuta sudačke nadoknade, bila je nova gužva u kaznenom prostoru Hajduka, ali ovoga puta Fernandesovo dodavanje dolazi do Soudanija koji s igračem na leđima fantastičnim udarcem desnom od prečke šalje loptu u mrežu za pobjedu, golemo slavlje i povratak na prvo mjesto!