Dinamo "petardom" Splitu osigurao naslov prvaka!

Suci: Igor Križarić (Čakovec), Goran Pataki (čakovo), Goran Loparac (Sladojevci), Dario Bel (Osijek)

Split: Zagorac - Vidović, Vrgoč, Barbarić, Woon - Bagarić, Blagojević - Rog, Mršić (od 82. Majstorović), Glavina (od 60. Erceg) - Cikalleshi (od 82. Kvesić)

Dinamo: Eduardo – Pinto, Gonçalo, Šimunović, Pivarić – Ademi, Machado (od 63. Pavičić) – Fernandes, Ćorić, Pjaca (od 46. Cekici) - Henriquez (od 76. Hodžić)

Žuti kartoni: Blagojević (8.i 64.), Zagorac (22.), Barbarić (43.) / Machado (59.), Goncalo (75.)

Crveni karton: Blagojević (64.)

Strijelci: 1:2 Mršić (43.) / 0:1 Henriquez 11m (23.), 0:2 Henriquez (30.), 1:3 Henriquez (56.), 1:4 Ćorić (78.), 1:5 Hodžić (79.)

Dinamo je prvak Hrvatske! Modri su u Splitu odigrali sjajnu utakmicu, upisali fantastičnu 5:1 pobjedu i tako četiri kola prije kraja osigurali deseti uzastopni naslov prvaka! Prva tri pogotka zabio je Angelo Henriquez da bi pred kraj utakmice krasan pogodio zabio Ćorić, a konačnih 5:1 postavio je Hodžić.

Dinamo je u od prvog sučevog zvižduka na Parku mladeži pokazao jasno pokazao kako želi pobjedu i deseti uzastopni naslov prvaka. Modri su bili rastrčani, odlično su kretali, igrač s loptom je uvijek imao nekoliko rješenja i kao rezultat toga bilo je možda i najboljih 45 minuta ovoga proljeća. Dinamo je s Ademijem i Machadom u sredini odnosno Ćorićem kao playmakerom ispred njih bio dominantna momčad koja je stvorila niz lijepih prilika.

Prvi pokušaj tako je došao već nakon manje od pola minute kada je Fernandes pucao preko gola, a domaći vratar Zagorac, uvjerljivo najbolji igrač Splita, u 7. minuti sjajno je obranio Pjacin udarac glavom. Dinamo je stiskao, Pivarićev udarac blokirala je obrana Splita, no bilo je jasno kako je pogodak samo pitanje minute da bi zasluženo vodstvo došlo u 23. minuti. Ademi je dao odličnu loptu utrčalom Henriquezu, ovaj bježi svom čuvaru i zaobilazi istrčalog Zagorca koji ga ruši, a sudac pokazuje na bijelu točku.

Od Splita do Splita

Prije tri mjeseca Dinamo je ugostio Split na Maksimiru, a nakon samo 15-ak minuta teško se ozlijedio Endri Cekici, slomio ključnu kosti na nosilima napustio teren. Nakon operacije i višemjesečnog oporavka Endri je danas ponovno bio na klupi i to upravo protiv – Splita. U svakom slučaju, sjajna vijest za trenera je njegov povratak jer je Endri pokazao kako ima potencijala biti sjajan igrač.

Modra devetka je sama preuzela odgovornost, pucao je Angelo po podu, a unatoč tome što je Zagorac rukom dirao loptu udarac je bio prejak i završio je u mreži. Dinamo je nastavio stiskati, Modri su nizali priliku za prilikom i već u 30. minuti poduplali prednost. Ademi je odlično prošao kaznenim prostorom i ubacio na drugu stativu gdje je sve pratio Henriquez i lako postigao svoj drugi pogodak.

Modri niti tu nisu stali, nizali su udarce iz daljine Machado, Ćorić i potom Fernandes, no sve je otišlo malo pored gola. U 38. minuti Zagorac je upisao još jednu sjajnu obranu nakon prodora i udarca Pjace da bi par minuta prije odlaska na odmor, po prikazanoj igri potpuno nezasluženo, Split smanjio rezultat. Lopta je došla s lijeve strane, Mršić iz prve pucao s ruba kaznenog prostora i pogodio sami kut za rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Dinamo je u nastavak ušao s oporavljenim Cekicijem umjesto Pjace, a domaćini su drugi dio otvorili prilikom. Bagarić se dobro ubacio, ušao u kazneni prostor i pucao, no udarac ide preko gola. Zato je puno precizniji bio par minuta kasnije Henriquez koji je u 56. minuti zabio za svoj drugi hat-trick u dresu prvaka. Ćorić je prošao po lijevoj strani, na 20-ak metara dao do Henriqueza koji lijepim udarcem pogađa mrežu za 3:1! Dinamo se tada približio obrani naslova, a par minuta kasnije kada je Blagojević opravdano zaradio drugi žuti karton i ostavio Split s igračem manje Modri su došli još bliže sjajnom uspjehu.

Modri su nastavili napadati pa je tako nakon novog pokušaja Henriqueza i onog Ćorića mladi Ante u 78. minuti zabio krasan pogodak. Ćorić je uzeo loptu na 25 metara, došao do ruba kaznenog prostora i fantastičnim udarcem pogodio suprotne rašlje. Krasan pogodak za 4:1, a niti 100 sekundi kasnije – novi pogodak. Malo prije ušli Armin Hodžić odlično se snašao u kaznenom prostoru između nekoliko igrača Splita i lijevom nogom pogodio suprotni kut.

Dinamo je do kraja imao još nekoliko prilika, no ovih pet pogodaka bilo je i više nego dovoljno za pobjedu, naslov prvaka i veliko slavlje!!

Velika čestitka  svim navijačima, igračima, stručnom stožeru i onima kojima je plava boja u srcu! Uživajte!