Pobjeda i jesenska titula za kraj sjajne godine

GNK Dinamo – NK Inter Zaprešić 1:0 (0:0)

Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Siniša Premužaj (Varaždin), Borut Križarić (Čakovec), Mario Zebec (Varaždin)

Dinamo: Eduardo – Pinto, Goncalo, Musa, Pivarić – Machado (od 46. Brekalo), Antolić – Soudani, Ćorić (od 68. Pavičić), Pjaca (od 28. Rog) - Henriquez

Inter: Čović - Bočkaj, Jurjević (od 87. Jefthon), Komorski, Čeliković – Ćosić, Mazalović, Šoljić – Ottochian, Blažević, Zulim (od 61. Radić)

Žuti kartoni: / Bočkaj (24.), Čeliković (55.), Čović (75.)

Strijelac: 1:0 Soudani (86.)

Dinamo je jesenski prvak za sezonu 2015./2016.! Modri su pogotkom Hilala Soudanija par minuta prije kraja utakmice protiv Intera osvojili zaslužena tri boda i na odmor idu kao vodeća momčad prvenstva.

Modri su dobro krenuli u posljednju utakmicu godine i u formaciji 4-2-3-1 s kapetanom Antolićem i Machadom u sredini zagospodarili terenom. Upravo je kapetan u 8. minuti sjajno u čistog zicera gurnuo Soudanija, no pomoćni sudac je označio zaleđe kojega – nije bilo. Tko zna kako bi se utakmica razvijala da su Modri rano došli do vodstva.

U svakom slučaju, Dinamo je nastavio s pokušajima pa je tako par minuta kasnije prijetio Ćorić, a u 20. Minuti istom igraču su odličnu priliku složili Goncalo i Pinto, no Čović je odlično obranio udarac mladog playmakera. U 25. minuti prva loša vijest danas: ozljeda Marka Pjace. Sjajni krilni napadač koji je i danas bio vrlo aktivan izašao je iz igre uz bolan grč nakon grubog starta s leđa Bočkaja, no srećom su nakon utakmice stigle vijesti kako se ne radi o ozbiljnijoj ozljedi. Umjesto njega ušao je Rog.

Dinamo je pogotkom Soudanija u 86. minuti došao do pobjede protiv Intera i titule jesenskog prvaka. Utakmicu će, pak, posebno pamtiti mladi Josip Brekalo koji je u poluvremenu ušao u igru i upisao debi u dresu najdražeg kluba te tako, sigurni smo, počeo veliku karijeru.

Dinamo je do kraja prvog dijela imao dominaciju i čitav niz udaraca iz kuta, ali nije bilo više pravih prilika. Očekivano je trener Modrih na poluvremenu posegnuo za zamjenom, no ono što je ipak bilo iznenađenje bio je ulazak mladog Josipa Brekala koji je debitirao za prvu momčad najdražeg kluba. Naravno, Josip je jedan od najtalentiranijih  igrača u našoj nogometnoj školi i svakako je zaslužio priliku koju je iskoristio i pokazao zašto je tu gdje je, a mi smo sigurni kako je ovo tek početak njegove velike karijere.

Modri su i dalje imali inicijativu, no gosti su bili vrlo konkretni iz kontri; dapače, u samo par minuta imali su čak tri odlične prilike. Prvo je u 63. minuti Eduardo sjajno ispod prečke izvadio udarac Ottochiana da bi dvije minute kasnije Bočkaj pucao s 12-13 metara, ali Eduardo i to brani. Minutu kasnije ponovno je Ottochian pobjegao obrani i pucao, ali Musa uklizava i sjajno blokira njegov udarac. Ipak, u igru je ubrzo ušao Pavičić, Dinamo je ponovno spojio svoju igru i u posljednjih 20-ak minuta nizao prilike.

Henriquez je tako ostao kratak na ubačaj Pivarića, Čileanac je prijetio glavom nakon kornera, a u 82. minuti razigrani Brekalo nalazi Pivarića koji puca tik uz vratnicu. Modri su sve više stiskali i u 87. Minuti došli do ipak zasluženog vodstva. Rog je ubacio iz jednog od brojnih kornera, Henriquez glavom proslijedio na drugu vratnicu gdje je bio Soudani koji iz blizine trese mrežu za veliko slavlje. Gosti se niti tu nisu predali pa je u sudačkoj nadoknadi Radić još jednom pucao glavom, ali Eduardo nije dao lopti u mrežu.

Dinamo je tako pobjedom protiv Intera zasluženo došao do jesenske titule i na najbolji mogući način zaključio fantastičnu godinu. Momčad je odmah nakon utakmice počela s odmorom, a pripreme za nastavak sezone počinju 11. siječnja iduće godine.