2. pretkolo Lige prvaka, uzvratna utakmica (prva utakmica Dinamo – Fola 1:1)

Suci: Sergei Tsinkevich, Evgeni Romanov, Vitali Malyutin, Aleksei Kulbakov (svi Bjelorusija)

Fola: Hym - Martino, Klein, Martin, Kirch - Payal - Hadji, Ahmed (68. Klapp), Dallevedove, Francoise (od 79. Rachid) - Hornuss (od 57. Camerling)

Dinamo: Eduardo - Šimunović, Sigali (od 77. Benković), Taravel - Matel, Ademi, Machado, Pivarić - Pjaca - Soudani (od 68. Fernandes), Henriquez (od 58. Rog)

Žuti kartoni: Taravel (64.)

Strijelci: 0:1 Pjaca (29.), 0:2 Pjaca (40.), 0:3 Rog (74.)

Dinamo je prošao u 3. pretkolo Lige prvaka! Modri su odigrali kvalitetnu utakmicu u Luksemburgu i već u prvom dijelu golovima Marka Pjace osigurali pobjedu i prolaz da bi u nastavku imenjak mu Rog zabio svoj prvi pogodak za konačnih 3:0!

Dinamo će svoju iduću europsku utakmicu igrati već idući tjedan, 28.7. u 21:00, kada na Maksimir dolazi norveški prvak Molde.

Modri često, gotovo redovito, igraju utakmice koje "moraju dobiti". I u velikoj mjeri ih dobivaju. Ipak, danas je u Luksemburgu pritisak bio nešto jači nego inače jer se radilo o utakmici na ispadanje; susretu koji ne nudi priliku za popravak. Modri su, pak, na pritisak i važnost utakmice odgovorili na najbolji mogući način i onako kako to rade najveći.

Dinamo je od samog početka utakmice u Luksemburgu stisnuo Folu i igrao s jasnom namjerom da što prije zabije pogodak. TrenerZoran Mamić posložio je momčad s tri braniča u zadnjoj liniji, dignuo bekove dok je Marko Pjaca bio polušpica iza dva napadača. Dinamo je zagospodario terenom, diktirao igru koja se odvijala gotovo isključivo na polovici Fole, a domaćini su imali loptu tek "kada su krali vrijeme"; što su radili od prvog sučevog zvižduka.

Modri su prijetili preko Soudanija koji je prvo pucao pored gola, a potom nešto kasnije Hym brani njegov udarac da bi u 29. minuti zasluženo poveli. Šimunović je izborio prekršaj, bio je to skraćeni korner kojiMachado nije ubacio u gužvu nego uigrano dao povratnu Pjaci koji se krasno izvukao i s desetak metara pogodio kut. Ovaj pogodak je donio Modrima prednost, ali i značio da prvi puta u ove dvije utakmice Fola više ne može čekati i braniti se; vrijeme više nije "radilo za njih".

Što se tiče Modrih ništa se nije promijenilo u igri. Hrvatski prvaci su nastavili dominirati i tražiti novi pogodak, a on je došao u idealno vrijeme – par minuta prije odlaska na odmor. Bila je to nova dobra akcija Modrih, Pjaca je primio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, riješio se svog čuvara i preciznim udarcem pogodio drugi kut! Neobranjivo za prekrasnih 2:0 u najboljem mogućem trenutku.

Dinamo je u nastavak ušao bez promjena; zaista nije niti bilo razloga mijenjati. Ipak, domaćini su zaigrali dosta ofenzivnije, uspjeli su na početku nastavka prebaciti igru na polovicu Dinama pa je trener Modrih ubrzo promijenio oba dva napadača, a u igru su ušli Rog i Fernandes. Naravno, cilj je bio svježom krvi unijeti živost koju su Modri imali u prvom dijelu kada su napadači bez problema zadržali loptu.

Što se tiče prilika Dinamo je mogao povećati prednost kada je Matel s dva suigrača krenuo prema Hymu, no netko od domaćih igrača se vratio i u posljednji trenutak presjekao dodavanje. Nešto kasnije, u 59. minuti, Rog je vratio izbijenu loptu nakon kornera, a Sigali se snašao u gužvi i pucao, no Hym je bio na mjestu. Ipak, bilo je teško vjerovati da Fola može ostati na dva primljena pogotka s ovako otvorenom igrom i u 74. minuti bilo je 3:0.

Rog je primio loptu na lijevoj strani, sjurio se u kazneni prostor, pričekao Hyma i mirno poslao loptu pored njega. Lijepi prvi pogodak našeg mladog veznjaka koji je nedavno proslavio 20. rođendan; najljepši mogući poklon je prvi (europski) pogodak. Do kraja je moglo biti još golova, čak su i domaćini bili blizu počasnog pogotka, no mreže se više nisu tresle; nisu niti trebale.

Dinamo je tako dobrom igrom i sigurnom pobjedom prošao u 3. pretkolo Lige prvaka gdje ih već idućeg tjedna čeka norveški Molde. Podsjetimo, prva utakmica se igra na Maksimiru.