Autor fotografije: Pixsell / Goran Kovačić

Suci: Mario Zebec (Varaždin), Jerko Crnčić (Vrbovec), Marko Stolnik (Hrašćica), Željko Frković (Gospić)

Istra: Iveša – Hadžić, Gojković, Žižić, Jurkić, Heister – Gržan (od 62. Bouhna), Vuković, Zlomislić, Tomić (od 70. Đurić) - Varela

Dinamo: Eduardo – Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Musa – Antolić, Machado – Fernandes (od 42. Šovšić), Rog (od 65. Taravel), Pjaca – Hodžić (od 74. Henriquez)

Žuti kartoni: Tomić (18.), Vuković (21.), Heister (35.), Hadžić (43.) / Taravel (78.), Stojanović (79.), Machado (86.), Sigali (87.), Antolić (90.)

Strijelac: 0:1 Pjaca (6.)

Dinamo je u Puli došao do minimalne, ali zaslužene pobjede i nastavio pobjednički niz. Utakmica koja se igrala po teškom terenu odlučena je u 6. minuti kada je Marko Pjaca fantastičan prodor završio silovitim udarcem i tako u samo par dana svojim majstorijama drugi put donio Modrima pobjedu i tri boda.

Dinamo je s puno opreza, ali i u odličnoj formi stigao na Aldo Drosinu gdje ih je dočekalo više protivnika. Naime, osim uvijek čvrstih i "nabrijanih" domaćina teren na Aldo Drosini sigurno nije bio "prijateljski" nastrojen; ne samo prema Modrima nego prema nogometu općenito. U takvim uvjetima gdje je igralište "propadalo" iz minute u minutu i bilo sve teže za igru Modri su bili svjesni koliko je važno dobro ući u susret, a najbolje i doslovno je to shvatio Marko Pjaca.

Prošlo je pet minuta igre u Puli kada je reprezentativni krilni napadač pokazao još jedan biser iz svoje bogate kolekcije: primio loptu na rubu kaznenog prostora i odmah se riješio jednog igrača Istre, potom prošao između dvojice da bi varkom tijela u krivu stranu poslao i četvrtoga prije nego je silovitim udarcem s 12-13 metara iskosa poslao loptu u mrežu. Majstorija Pjace zasluženo je nagrađena pljeskom oko 1500 gledatelja na stadionu.

Modri su novom majstorijom i prekrasnim pogotkom Marka Pjace u Puli nastavili fantastičan niz, upisali impresivnu desetu pobjedu zaredom i ostali stopostotni u nastavku sezone. Nova utakmica igra se već u nedjelju (15:00) kada na Maksimir dolazi Slaven Belupo.

Dinamo je nastavio dominirati i igralo se gotovo isključivo na polovici domaćina, a veliku priliku prvaci su imali u 17. minuti. Rog je izdržao duel u sredini terena, osvojio dosta prostora i potom na desnoj strani našao Fernandesa koji udarcem iskosa puca malo pored suprotne vratnice. Nešto kasnije krasno je prošao i Hodžić te ciljao drugi kut, ali ovoga puta je Iveša bio spreman i obranio njegov pokušaj. S druge strane domaćini su imali tek par pokušaja u prvom dijelu, ali je itekako opasna bila kontra u 34. minuti na kraju koje je loše pucao Vuković.

Modri su u nastavak ušli sa Šovšićem koji je par minuta uoči odmora zamijenio Fernandesa, a što se tiče stanja na terenu – bilo je isto kao u prvih 45 minuta. Dinamo je bio taj koji je dominirao, kapetan Antolić i Rog su nastavili raditi veliki dio u sredini gdje su redovito izlazili kao pobjednici duela dok je nezaustavljiv, nakon Splita, i za igrače Istre bio Pjaca.

Upravo je Pjaca prvi prijetio u nastavku, ali njegov udarac s više od 20 metara nije bio precizan. Nakon 20-ak minuta igre u nastavku trener Modrih odlučio se i za drugu promjenu, a na teren je prvi puta u nastavku sezone ušao Jeremy Taravel. Modri su tada promijenili i stil igre pa se tako Taravel priključio stoperskom paru Sigali – Schildenfeld u zadnjoj liniji dok su se bekovi "dignuli". Varijanta koju je trener Modrih često koristio i prije.

Nešto kasnije na teren je ušao i još jedan povratnik nakon ozljede: Angelo Henriquez. Osim pokušaja Modrih domaći vratar bio je na teškom ispitu kada ga je glavom pokušao prebaciti Jurkić, ali visoki Iveša odbija njegov "udarac" u korner. Dinamo je do kraja kontrolirao igru, mogao i povećati prednost, no ostalo je 1:0.

Modri su tako u Puli nastavili fantastičan niz, upisali impresivnu desetu pobjedu zaredom i ostali stopostotni u nastavku sezone. Nova utakmica igra se već u nedjelju kada na Maksimir dolazi Slaven Belupo.