Modri na Aldo Drosini do zaslužene pobjede

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Vedran Đurak (Stupno), Davor Kožarec (Domaslovec), Igor Pajač (Zelina)

Istra 1961: Iveša, Jurkić, Da Silva, Solomon, Bouhna (od 57. Gržan), Roce, Mitrevski, Žižić (od 66. Trojak), Georgijev, Hadžić (od 85. Ljubanović), Paracki

Dinamo: Šemper - Matel, Benković, Sigali, Pivarić (od 51. Stojanović) – Jonas, Antolić - Fernandes, Ćorić (od 67. Knežević), Soudani - Henriquez

Žuti kartoni: Hadžić (25.), Jonas (39.), Fernandes (68.), Solomon (79.)

Strijelci: 0:1 Ćorić (2.), 0:2 Soudani (49.), 1:2 Ljubanović (88.)

Nakon izuzetno zahtjevne utakmice u dosadašnjem dijelu sezone, uzvrata play-offa Lige prvaka protiv Salzburga u Austriji, Modri su otputovali na neugodno prvenstveno gostovanje kod Istre 1961 gdje su nastavili svoj pozitivni niz i upisali 2:1 pobjedu. Pogotke su za Dinamo postigli Ćorić i Soudani, a Modri na reprezentativni odmor odlaze uz zaslužena sva tri boda.

Trener Kranjčar najavio je na konferenciji za medije da u Puli protiv Istre 1961 nema opuštanja bez obzira na to što je jedan od ciljeva ove sezone – osiguravanje mjesta u Ligi prvaka, postignut prije nekoliko dana.

Od prve minute za Modre je na vratima bio mladi Šemper koji je odlaskom Eduarda preuzeo poziciju prvog vratara Dinama. U obrani su su bili na stranama Pivarić i Matel te stoperski par Sigali i Benković. U sredini su igrali Antolić i Jonas, dok su ispred njih bili krila Soudani i Fernandes te Ćorić u sredini. Špica je protiv Istre bio Henriquez. U momčadi nije bilo ozlijeđenog Schildenfelda, kao niti Leškovića koji već duže vuče ozljedu.

MODRI POVELI U 2. MINUTI

Modri su ušli u utakmicu čvrsto i motivirano, jednako kao i domaćin koji je susret s Modrima dočekao kao pretposljednja momčad skupine s tri remija i tri poraza. Sučev zvižduk za početak akcije i pogodak Dinama već u 2. minuti utakmice kada je Fernandes sjajno s lijeve strane ubacio u sredinu prema Ćoriću koji je matirao Ivešu i iz prve precizno šalje loptu u suprotan kut. Rani je pogodak donio mirnoću Dinamu, ali su Modri nastavili tražiti put prema golu Istre.

Imala je momčad trenera Kranjčara dobru priliku u 17. minuti kada je Ćorić s linije centra visoku loptu poslao prema kaznenom prostoru domaćina gdje je Soudani jurio uz dva čuvara. Ipak, vratar Iveša bio je najbrži i spretno uhvatio loptu. Minutu kasnije nakon kombinacije sa Soudanijem nova dobra akcija Ćorića koji je iz ravnine kaznenog prostora s lijeve strane pucao iskosa prema vratima Istre, ali lopta je otišla malo pokraj desne vratnice.

Nakon što su izborili mjesto u velikoj Ligi prvaka, Modri su na gostovanju kod Istre 1961 upisali zasluženu 2:1 pobjedu. Pogotke su postigli Ćorić i Soudani. Dinamo je nastavio svoj pozitivni niz te sada ima šest pobjeda i jedan remi u prvenstvu.

Imala je Istra par prilika, ali i mladi je Šemper nekoliko puta dobro odradio svoj posao. U 28. minuti greška Žižića mogla je rezultirati novim slavljem za Modre. Igrač Istre krivo je primio loptu koju mu je oteo Antolić, sjurio se sam po lijevoj strani prema kaznenom prostoru, riješio se dvojice čuvara i odlučio se dodati u sredinu prema Henriquezu. Čileanac ipak loptu neprecizno šalje preko gola. Šteta jer bila je to idealna prilika da Modri povećaju vodstvo.

Do kraja prvog dijela domaćin je imao pokušaj u 35. minuti, nakon izvedenog auta prvo je pokušao Roce prebaciti pa zatim Solomon loptu glavom šalje preko gola Dinama. Opasna situacija za Modre, Mitrevski je izveo slobodan udarac s nekih 25 metara, loptu poslao ravno prema vratima Dinama gdje Šemper brani, a zatim i hvata loptu. U posljednjim sekundama prvog dijela Istra je postigla pogodak, ali sudac je označio zaleđe prije pogotka. Modri su tako na odmor otišli uz minimalnu prednost i rezultat 1:0.

DOMINACIJA I POVEĆANJE PREDNOSTI U NASTAVKU

Nastavak utakmice donio je nove prilike i akcije, a Dinamo je povisio rezultat u 49. minuti. Benković je izveo slobodan udarac s nekih 30 metara, Iveša je obranio i poslao loptu u prečku, a na odbijenu je idealno stigao Soudani koji je iz blizine poslao loptu u mrežu za 2:0. Zasluženi pogodak gostiju koji su od prve minute vodili igru i dominirali stvorio je dodatnu sigurnost i mirnoću.

Pred Dinamom je sad reprezentativna pauza, a zatim slijedi nastavak borbe u prvenstvu i Kupu te velika Liga prvaka. U Kupu će Modri u 1/16 finala odmjeriti snage s NK Veli Vrh, dok ih u Ligi prvaka čekaju protivnici Juventus, Sevilla i Lyon.

Sjajna prilika i u 54. minuti utakmice. Fernandes je pokušao s lijeve strane iz blizine, Iveša brani, na odbijenu dolazi Antolić koji iz okreta loptu šalje ipak u blok. Imali su nakon toga domaćini nekoliko prilika iz slobodnog udarca i kornera, ali niti jedna akcija nije ozbiljno ugrozila Šemperov gol. Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko prilika s obje strane, ali novih pogodaka nije bilo. U 76. minuti prvo prilika Solomona čiji je udarac s 20-ak metara otišao pokraj vratnice, da bi par minuta kasnije Pavičić bio u sličnoj situaciji, ali njegov je pokušaj obranio Iveša.

U 88. minuti Solomon je izveo dobru akciju, Jurkić ubacio, a Ljubanović smanjio prednost Modrih na 2:1. Tim je rezultatom utakmica u Puli i završila, a Modri su stigli do zaslužene pobjede.

Modri nakon sedam kola prvenstva imaju šest pobjeda i jedan remi te su na vrhu ljestvice s 19 bodova koliko ima i Rijeka. Pred momčadi trenera Kranjčara sada je reprezentativna pauza nakon koje slijedi nastavak borbe u prvenstvu i Kupu, kao i velika Liga prvaka protiv Juventusa, Seville i Lyona.