Modri do zaslužene pobjede protiv Poljaka

Autor fotografije: gnkdinamo.hr

GNK Dinamo – Zaglebie Lubin 3:1 (1:0)

Prijateljska utakmica, Turska, Belek, 26.1.2017.

Suci: Verulidze Lasha, Dyshekov Asker, Doroshenko Vital

Dinamo: Livaković - Stojanović, Sigali, Perić, Sosa – Moro, Machado – Olmo, Gojak, Ćorić - Hodžić; drugo poluvrijeme: Zagorac - Matel, Lešković, Schildenfeld, Pivarić - Knežević, Pavičić - Fiolić, Antolić, Šitum - Gojak

Zaglebie Lubin: Buksa, Forenc, Guldan, Janus, Madera, Piatek, Rakowski, Siemaszko, Tosik, Vlasko, Zyra (još su igrali Čotra, Hladun, Jach, Janoszka, Jonczy, Kubicki, Mucha, Nespor, Oko, Slisz, Starzynski, Todorovski, Wožniak)

Strijelci: 1:0 Olmo (43.), 2:0 Šitum(49.), 2:1 Starzynski (83.), 3:1 Pavičić (84.)

Žuti karton: Moro (24.), Stojanović (29.), Nespor (81.)

Crveni karton: Hodžić / Tosik (22.), Guldan (29.), Moro (37.), Madera (52.)

Nakon što su u prvoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Turskoj upisali 3:1 pobjedu protiv ukrajinskog Dnjipra, Modri su u drugom pripremnom susretu protiv poljskog kluba Zaglebie Lubin slavili istim rezultatom. Pogotke su za zasluženu pobjedu postigli Dani Olmo, Mario Šitum i Domagoj Pavičić.

Trener Ivajlo Petev ponovno je pripremio dvije momčadi za dva poluvremena kako bi što više igrača upisalo minutažu u utakmicama. Od prve minute na golu je bio Livaković, na stranama su bili Stojanović i Sosa, a stoperi Perić i Sigali. Ispred njih utakmicu su započeli Moro i Machado, dok su naprijed bili mladi Olmo i Ćorić na stranama te Gojak u sredini. Špica je bio Hodžić.

Dinamo u Turskoj

Dinamo - Dnjipro 3:1

Dinamo - Žilina 29.1.

Dinamo - Slovan Bratislava 1.2.

Dinamo - Zoya Lugansk 4.2.

Dinamo je od prve minute pokazao dobru igru, Modri su bili rastrčani i razigrani, a vidjeli smo nekoliko odličnih akcija koje nažalost nisu bile iskorištene. Po desnoj je strani nekoliko dobrih prodora imao mladi Olmo. Prvo je u osmoj minuti ubacio prema Hodžiću koji je malo uranio i bio je brži od lopte pred samim golom, a kasnije je sjajno primio dodavanje Hodžića i pokušao gurnuti za Machada, ali je vratar poljskog kluba bio brži.

U 22. minuti na terenu je zaiskrilo, a nakon nepotrebnog okršaja i gužve isključenje su zaradili Hodžić i Tosik pa su obje momčadi rano ostale s igračem manje na terenu. Idućih minuta gledali smo na terenu situacije kojima mjesto nikako nije u nogometu, a nakon gužve i nesportskih poteza protivnika Modrih, stoper Guldan zaradio je crveni karton i isključenje, dok je Stojanović dobio žuti karton.

U 33. minuti Stojanović je precizno dodao za Olma koji šalje loptu preko gola. Ubrzo nakon toga nakon jednog prekršaja sudac je procijenio da je Moro zaslužio žuti karton, što je značilo i isključenje mladog igrača.

U 43. minuti utakmice napokon pogodak Modrih i veliko veselje cijelu momčad i posebno mladog Olma koji je ostao sam na desnoj strani, ušao u kazneni prostor i desnom nogom zatresao suprotni kut za 1:0.

U drugom dijelu utakmice gledali smo i novi sastav Modrih. Na golu je bio Zagorac, ispred njega stoperi Schildenfeld i Lešković, na stranama Pivarić i Matel. Ispred su igrali Knežević i Pavičić, a naprijed Fiolić, Antolić i Šitum. Špica je bio Gojak.

U 49. minuti stiglo je novo veselje za Dinamo. Matel je sjajno centrirao na drugu vratnicu, Šitum spretno zatresao mrežu poljskog kluba za povećanje prednosti i 2:0. U 83. minuti Schildenfeld je nespretno igrao rukom u kaznenom prostoru, sudac pokazao na bijelu točku, a Starzynski pogodio mrežu Dinama za 2:1. Nisu Modri dugo čekali s novim napadom pa je već minutu kasnije Pavičić nakon dodavanja Šituma spretno povećao prednost na 3:1

Nakon ogleda s poljskim klubom i zaslužene pobjede, Dinamo nastavlja s treninzima za preostale ispite do kraja boravka u Turskoj.

Zadovoljan sam prikazanom igrom danas. Najsretniji sam jer su moji igrači pokazali karakter - rekao je trener Ivajlo Petev nakon utakmice, a cijelu izjavu pročitajte OVDJE.

Prva iduća utakmica na rasporedu je u nedjelju, 29. siječnja, u 16:00h po hrvatskom vremenu kada će momčad trenera Ivajla Peteva igrati protiv slovačkog kluba MŠK Žilina.