Hodžićev fantastičan pogodak i hat-trick

GNK Dinamo – NK Inter Zaprešić 5:1 (2:0)

Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Goran Pataki (Đakovo), Bojan Zobenica (Vinkovci), Ante Vučemilović (Osijek)

Dinamo: Eduardo - Pinto, Sigali (od 59. Antolić), Benković, Musa - Gonçalo, Rog (od 64. Gojak) - Pjaca (od 46. Husejinović), Ćorić, Fernandes - Hodžić

Inter: Posavec - Hanžek, Ćosić, Komorski, Čeliković - Šoljić, Jefthon - Ottochian (od 86. Čavar), Blažević, Glavina (od 67. Bočkaj) - Nestorovski

Žuti kartoni: Musa (59.) / Šoljić (17.), Nestorovski (38.)

Isključenje: Komorski (38.)

Strijelci: 1:0 Hodžić (8.), 2:0 Fernandes 11m (39.), 3:1 Fernandes (56.), 4:1 Hodžić (58.), 5:1 Hodžić (61.) / 2:1 Nestorovski (51.)

Dinamo je odigrao odličnu utakmicu, došao do uvjerljive 5:1 pobjede protiv Intera i tako upisao prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone. Modri su dominirali od samog početka utakmice, nizali priliku za prilikom i uz hat-trick Hodžića i dva pogotka Fernandesa došli do pobjede. Ipak, ono što će se dugo pamtiti s današnje utakmice su fantastične škarice kojima je Hodžić zabio prvi pogodak.

Modri su samo par dana nakon europske pobjede na Maksimiru protiv Intera upisali i prvu prvenstvenu. Mladi Dinamo sa čak pet igrača (Benković 18, Hodžić 20, Pjaca 20, Ćorić 18, Rog 20) na početku karijere odigrao je sjajnu utakmicu. Sudeći po sastavu koji je na teren poslao trenerMamić odmah se vidjelo kako želi tri boda i to – uvjerljivo. Vrlo ofenzivni sastav s Gonçalom kao jed(i)nim zadnjim veznim i sjajnim mladićimaRogom i Ćorićem ispred njega od prve je sekunde zagospodario terenom.

Češće u formaciji 4-1-4-1 nego onih uobičajenih 4-2-3-1 Modri su bili rastrčani, uvijek su imali rješenje u napadu i već u 4. minuti Rog je pucao, a Posavec obranio da bi u nastavku akcije udarac Ćorića otišao u korner. Par minuta kasnije Dinamo je poveo, a gol je bio, malo je to reći, fantastičan i nevjerojatan. Naime, ono što se dogodilo u 8. minuti na Maksimiru teško je opisati riječima.

Rog je ubacio prema Hodžiću koji se izvukao u stranu i s nekih 12-13 metara iskosa fantastičnim škaricama iz prve pogodio suprotni kut. Nemoguće je opisati kako je uopće Hodžiću ovakav potez pao na pamet, a svi mogući epiteti ne mogu dovoljno kvalitetno opisati pogodak; jednostavno ga morate vidjeti. Zaradio je Hodžićstanding ovation apsolutno svih na stadionu jer ovakav pogodak se zaista viđa jednom u životu.

Modri su bili izuzetno razigrani, odlično su kombinirali Pjaca, Rog, Ćorić, Fernandes i Hodžić koji su kratkim dodavanjima prolazili obranu Intera i jedan drugome ostavljali povratne. Naravno, bilo je i krasnih poteza pa je tako Ćorić nekoliko puta majstorijama "lomio" protivnike koji nisu imali rješenja za njegovu genijalnost. Redale su se prilike Modrih. Musa je odlično ubacio za Fernandesa koji puca glavom pored gola, Goncalov udarac brani Posavec, a nešto kasnije Fernandes puca preko gola.

U 37. minuti gosti su zaprijetili dalekometnim udarcem Čelikovića da bi minutu kasnije bilo 2:0. Ćorić je "podvalio" loptu za Hodžića, Komorskiuklizava, a sudac pokazuje na bijelu točku i da stvar bude gora za Inter – crveni karton našem bivšem stoperu. Loptu je na bijelu točku stavio Fernandes i poslao je u kut za 2:0. Uoči odlaska na odmor gosti su imali priliku smanjiti rezultat, no kapetanEduardo sjajno je obranio udarac Nestorovskog.

Dinamo je u nastavak ušao s povratnikomHusejinovićem umjesto Pjace i nastavio u istom ritmu. U prvih par minuta Hodžić i Ćorić su prijetili da bi u 51. minuti Inter zabio pogodak. Eduardo je prvo odlično obranio udarac glavom, no obrana Modrih nije najbolje reagirala i odbijena lopta opet dolazi do Nestorovskog koji je iz blizine lako šalje u mrežu. Pogodak nije ništa promijenio na terenu, Modri su nastavili napadati i u samo pet minuta zabili čak tri pogotka.

Tako je prvo u 56. minuti Fernandes odlično skočio i glavom u kut poslao ubačaj Roga da bi potom u tri minute Hodžić zabio dva pogotka za svoj hat-trick. U 58. minuti se Hodžić oslobodio za udarac s ruba kaznenog prostora i pogodio sami kut da bi tri minute kasnije Musa odlično ubacio, a naš napadač glavom poslao loptu u mrežu za svoj treći pogodak.

Modri su do kraja dominirali, imali nekoliko lijepih prilika i bili blizu novog pogotka, ali ostalo je 5:1. Bila je to odlična utakmica s puno lijepih poteza i krasnih golova; najbolja moguća najava za utorak i Molde.