Glavni sudac: Igor Križarić. Pomoćnici: Borut Križarić, Nikola Kečkeš

Bjelovar (4-2-3-1): Gavranović – Muniz, Hajdarović, Pušić, Kozić – Orač, Jakšić (85. Kuhar) – Šiprak (55. Rajić), Tominac, Furmek – Ivančić (76. Jaković). Trener: Mario Kos.

Dinamo (4-2-3-1): Šemper – Stojanović, Schildenfeld, Perić, Soldo (65. Gojak) – Knežević, Jonas  – Fiolić (75. Karimi), Ćorić, Šitum – Hodžić (62. Henriquez). Trener: Ivajlo Petev.

Žuti kartoni: Pušić (48), Soldo (58), Stojanović (61)

Strijelci: 0:1 Šitum (14), 0:2 Ćorić (71), 1:2 Jaković (80)

Dinamo je izmamio veliko mnoštvo na gradski stadion u Bjelovaru, prepune tribine, čak je u obližnjoj školi kojoj pogled puca na glavni teren nastava bila obustavljena. Dinamo je u bjelovarsko-bilogorski kraj donio duh svečanosti. I, pobjedom od 2:1 plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog kupa.

Od prve minute Dinamo se postavio dominantno, loptama centralnih igrača tražio potrebnu dubinu u kojoj trener Petev ustraje. Nakon 7. minute Ante Ćorić upravo je nakon takve jedne dubinske lopte izbio jedan na jedan s golmanom Gavranovićem koji mu efektno brani udarac. Samo minutu kasnije, slična situacija, s istim protagonistima završila je identično, obranom Gavranovića.

Sedam minuta kasnije Dinamo je zasluženo došao do vodstva. Nakon sjajne dijagonalne lopte Fiolića na lijevoj strani sam je bio Šitum, koji je ušao u sredinu i s ruba kaznenog prostora sjajnim udarcem zatresao mrežu. Bio je to Šitumov drugi pogodak u isto toliko utakmica.

Do kraja poluvremena Dinamo je redao prilike, preko Ćorića, Fiolića i Šituma. Ipak veliku priliku imali su domaći u bijelo-plavim dresovima. Igrala se 37. minuta kada je Orač s više od 30 metara s desne strane zatresao prečku, nakon čega se lopta odbila s vanjske strne gol crte.

U drugi dio više od 1500 gledatelja moglo je vidjeti ohrabreni Bjelovar, ali također i razigrani Dinamo. Odmah na početku nastavka Šiprak se našao u izglednoj situaciji, međutim slabo je reagirao u ključnom trenutku.

Nastavio je Dinamo prijetiti, ponovno je glavni protagonist bio golman Bjelovara kad je u 69. minuti sjajno obranio udarac Jonasa u matnoj situaciji. Ali, samo dvije minute kasnije, u još jednom srazu GavranovićĆorić, konačno je potonji uspio ugurati loptu u mrežu. Sjajno je Henriquez na desnoj strani pronašao Ćorića koji je iskosa s 15 metara plasiranim udarcem zatresao suprotni kut za 2:0.

Taj drugi pogodak nije obeshrabrio trećeligaša koji je prvo u 72. minuti preko Rajića zatresao prečku (identično kao i u prvom dijelu), a zatim je u 80. minuti preko Jakovića zatresao i mrežu na veliko oduševljenje gledateljstva.

U posljednjih desetak minuta Dinamo se malo opustio, zadovoljili su se rezultatom i nisu dopustili domaćinu eventualno iznenađenje. Na kraju dana piše se nova pobjeda, druga u nizu i plasman u četvrtfinale Kupa. Dinamo je tako ostvario osmu uzastopnu pobjedu u ovom natjecanju, odnosno 15. utakmicu u nizu bez poraza u Hrvatskom kupu.