Dinamo: Eduardo (od 71. Ježina) – Stojanović, Gonçalo (od 28. Soldo) (od 69. Benković), Schildenfeld (od 65. Sigali), Matel – Machado (od 60. Pavičić), Antolić (od 79. Sosa) – Soudani (od 74. Gojak), Ćorić (od 65. Šovšić), Fernandes (od 79. Lovren) – Hodžić (od 60. Rog)

Šahtar: Pyatov – Srna, Kucher, Rakitskyy, Ismaily – Stepanenko, Malyshev – Marlos, Kovalenko, Taison – Eduardo, još su igrali: Sarnavskyi, Kaniboloskyi, Wellington, Kobin, Shevchuk, Ordets, Ferreyra, Gladkyy, Zubkov, Korobenko

Žuti kartoni: Schildenfeld (38.)

Strijelci: 0:1 Eduardo da Silva (6.), 0:2 Taison (27.)

Dinamo je protiv Šahtara odigrao posljednju i vrlo dobru utakmicu na pripremama u Španjolskoj. Rezultat to, nažalost, ne pokazuje, ali Modri su igrali na visokoj razini, brzo, tečno i s puno obećavajućih akcija i prilika kojima je "tek" nedostajala bolja završnica dok su s druge strane Ukrajinci nošeni Hrvatima Srnom i Eduardom da Silvom bili puno konkretniji i odnijeli 2:0 pobjedu.

Modri su susret protiv ukrajinskog diva otvorili prilikom već u 3. minuti kada je raspoloženi kapetan Antolić dao povratnu prema Soudaniju čiji udarac nije bio dovoljno jak. S druge strane, Šahtar je, kako to rade velike momčadi, svoju prvu priliku pretvorio u vodstvo. Kapetan Hrvatske Srna je odlično ubacio s desne strane, a lopta je u kaznenom prostoru pala točno na nogu Eduarda da Silve koji sa 6-7 metara iz prve šalje loptu u mrežu.

Igralo se dosta živo i brzo na obje strane, redale su se prilike, a ritam je bio vrlo visok. S jedne strane je Eduardo prijetio golu svojeg bivšeg kluba, a s druge je Fernandes u 14. minuti sjajno gađao kut što Pyatov rukom brani. Hodžić je pucao glavom nakon kornera Machada, nešto kasnije i Antolić s ruba kaznenog prostora, ali nije bilo preciznosti. Šahtar je nekoliko puta pokazao koliko su neugodni kada Brazilci u ofenzivnom dijelu uzmu loptu, a u 27. minuti su i povećali prednost.

Nije dobro reagirala obrana Dinama, "gosti" su se glavama i nogama dodavali u kaznenom prostoru da bi na kraju Taison silovitim udarcem s nekih 7-8 metara "rasparao" mrežu. Nakon manje od pola sata dojam koji su ostavili Modri je bio više nego dobar, možda i najbolji dosada u Španjolskoj, ali pogled na "semafor" nije odavao takav dojam. Do kraja prvog dijela još je vrijedilo istaknuti prodor i udarac Srne koji je otišao preko gola.

Dinamo je u nastavak krenuo – uraganski. Modri su u prvih desetak minuta imali pet prilika i udaraca, ali lopta nije htjela u gol. Fernandes, Antolić, dva puta Soudani i Stojanović – svi su oni imali lijepe prilike, no Pyatov, netko od stopera ili jednostavno nedostatak preciznosti su spriječili pogodak. Naravno, nije niti Šahtar mogao biti baš bezopasan pa je u 62. minuti sijevnula kontra u kojoj je Eduardo obranio zicera Stepanenku, no tu nije bio kraj opasnosti da bi se na kraju Modri jedva uspjeli obraniti.

U međuvremenu su Modri napravili i brojne izmjene, na terenu je uskoro bila skoro cijela nova momčad, a posebno je raspoložen bio, po običaju, Marko Rog. Dinamo je nastavio dominirati, igralo se većinu vremena pred kaznenim prostorom Šahtara, ali ukrajinski sastav se dobro branio i – obranio.

Dinamo je tako porazom završio pripreme u Španjolskoj, ali bitnije od rezultata je vrlo dobra igra koju su prvaci prikazali protiv bogatog i moćnog protivnika iz Ukrajine. Modri se u Zagreb vraćaju u subotu, a prva utakmica na rasporedu je već u srijedu kada Dinamo u četvrtfinalu Kupa igra protiv Intera iz Zaprešića.