Suci: Paolo Tagliavento, Alessandro Giallatini, Matteo Passeri, Riccardo Di Fiore, 1. DPS: Paolo Valeri, 2. DPS: Daniele Doveri (svi Italija)

Dinamo: Eduardo – Matel, Goncalo, Taravel, Pivarić – Machado, Antolić, Rog (od 87. Ćorić) – Soudani, Fernandes (od 72. Henriquez), Hodžić (od 60. Pjaca)

Olympiakos: Roberto – Elabdellaoui, Siovas, Botia, Masuaku – Milivojević, Kasami – Pardo (od 83. Salino), Fortounis (od 72. Dominguez), Seba - Ideye

Žuti kartoni: Taravel (41.), Soudani (80.) / Elabdellaoui (75.)

Strijelci: 0:1 Ideye (79.)

Dinamo je pred oko 14 tisuća gledatelja odigrao odličnu utakmicu protiv Olympiakosa, ali i upisao minimalni poraz. Modri su bili borbeni, rastrčani i hrabro igrali svih 90 minuta, dominirali veći dio utakmice, dva puta gađali okvir gola i imali još nekoliko prilika, ali jedan bijeg Ideyea je bio gostima bio dovoljan za pobjedu i osvajanje tri boda.

Modri su odlično otvorili utakmicu, igrali u 4-3-3 formaciji s odlično raspoloženim veznim redom koji je predvodio kapetan Antolić dok niti Machado i Rog nisu zaostajali. Igrači Dinama od samog su početka bili blizu protivniku, stiskali ih visoko na njihovoj polovici, odlično radili reposjed i od početka se vidjelo da Modri znaju kako igrati protiv Olympiakosa.

Dinamo je odigrao odličnu utakmicu, dominirao veći dio susreta, pogodio dvije vratnice, a hrabra i borbena igra Modrih nagrađena je velikim pljeskom na kraju utakmice.

U takvoj igri bilo je nekoliko lijepih prilika, a prva je bila ona nakon odličnog prodora Roga u 10. minuti, no dodavanje u sredini nije našlo suigrača. Modri su prijetili udarcima Soudanija i Fernandesa, no Roberto je bio koncentriran. Svi igrači Modrih bili su raspoloženi, a posebno je aktivan još jednom na lijevoj strani bio Pivarić koji je neumorno probijao stranu, ali i uzimao lopte na drugoj strani.

Puno pljeska zaradili su Modri za svoju hrabru i borbenu igru u prvom dijelu, a ovacijama su ispraćeni i na odmor. Dinamo je u nastavak utakmice krenuo bez izmjena, a nije ih bilo niti na terenu gdje je Dinamo i dalje dominirao da bi u 52. minuti imao najbolju priliku dotada. Bila je to još jedna dobra akcija Soudanija i Fernandesa da bi na kraju lopta došla do Antolića koji sa 7-8 metara pogađa – vratnicu. Prilika se još nije niti "ohladila", a na Maksimir je na sekundu utihnuo.

Pardo je prošao po desnoj strani i idealno u sredini na drugoj stativi poslužio Ideyea koji uklizava i puca - pored gola. Fantastična prilika za goste i samo je dekoncentracija napadača gostiju spasila Modre sigurnog pogotka, ali realno Olympiakos nije niti zaslužio vodstvo. Dinamo je nastavio igrati tečno, dodavanja su bila brza i precizna, a uskoro su krenule i prve izmjene pa su u igru ušli Pjaca i Henriquez.

U 77. minuti – nova vratnica! Matel je ubacio s desne strane, Rog u sredini pucao, a lopta od bloka polako ide prema golu i pogađa vratnicu. Nažalost, samo dvije minute kasnije stigla je kazna. Ideye je dobio dugu loptu u prostor, činilo se s tribine iz zaleđa krenuo prema Eduardu i  i iz "mrtvog kuta" nekako uspio u prvi kut provući loptu u mrežu. S(p)retan pogodak napadača gostiju koji  je zabio iz puno teže situacije nego one na početku nastavka.

Dinamo se do kraja borio, a kada je par minuta prije kraja Henriquez glavom poslao loptu pored gola bilo je jasno da će bodovi u Grčku. Bilo je još par gužvi do kraja, vjerojatno i igranje rukom u kaznenom prostoru gostiju, no talijanski sudac se nije oglasio.

Dinamo je odigrao vrlo kvalitetnu utakmicu, veći dio utakmice bio bolja momčad od Olympiakosa, ali na kraju ipak ostao bez bodova. Ono što svakako može ohrabriti Modre je činjenica što su večeras pokazali da imaju kvalitetu igrati protiv grčkog prvaka i uz ovako hrabar pristup i igru mogu se nadati pozitivnom rezultatu u Grčkoj. Uostalom, pljesak Maksimira na kraju rekao je sve o igri Dinama.